Ta teden je bil na udaru tudi predsednik vlade Robert Golob. V začetku tedna so iz njegovega kabineta sporočil, da zasebne lete plačuje sam, izjema pa da je bil le prevoz iz dopusta v Grčiji v času vremenske ujme, ko so ponj poslali zasebno leto. To je državo stalo 14.900 evrov.
Kot kaže, pa je na udaru še zunanja ministrica Tanja Fajon. Ta je še v četrtek trdila, da je najvarčnejša med ministri. "V enem letu je moja povprečna pot stala 2500 evrov. Jaz ne vem, kje se lahko minister še pohvali s tako nizkimi stroški." Pred enim tednom pa se je vrnila z doslej najdražjega zasedanja Generalne skupščine ZN. 67 tisočakov je stala pot ministrice s sedmimi delegati.
Če analiziramo stroške: 32.276,11 evra je stala namestitev za ministrico in sedem članov delegacije, prevoz pa: 35.073,21 evra. Stroški dnevnic še niso obračunani.
Aleksander Reberšek iz NSi meni, da to nikakor ne pije vode. "Prav je, da ministri hodijo, ampak pri tem je treba z davkoplačevalskim denarjem ravnati odgovorno, skrbno in transparentno. Se pravi, da se varčuje tudi pri delegaciji."
20 tisočakov manj, 47.543,06 evra, pa je v ZDA porabila delegacija predsednice republike Nataše Pirc Musar. Potovala je v poslovnem razredu, notranjih letov ni imela, spala je v navadni sobi, so sporočili, enako tudi ostalih pet članov delegacije.

Na zunanjem ministrstvu sicer pojasnjujejo, da se stroški v primerjavi z delegacijo predsednice razlikujejo, ker je ministrica Fajon predavala na Harvardu. Opravila je torej še notranji let na relaciji New York–Boston. "Prav tako je delegacija priletela v New York, odletela pa iz Bostona, kar vedno podraži karte. Delegacija zunanjega ministrstva je letela iz Ljubljane in je imela povezovalna leta v Frankfurtu, medtem ko je predsednica republike letela direktno iz Dunaja v New York." Direktni leti so ponavadi cenejši od povezovalnih, dodajajo v pojasnilu na ministrstvu.
KOMENTARJI (376)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.