V Mercatorju prodaja sladoledov poleti naraste za štirikrat glede na zimski čas, prodaja pijač pa se podvoji. Rast prodaje beležijo tudi drugi trgovci.

V Mercatorju se prodaja sladoledov bistveno poveča v sezoni od aprila do septembra in je v tem času štirikrat večja kot v zimskih mesecih. Temu primerna je poleti tudi večja izbira sladoledov, prav tako sladolede redno vključujejo v akcijske prodaje, so pojasnili v Mercatorju. Prodaja piva, vode in brezalkoholnih pijač se v Mercatorju v treh poletnih mesecih podvoji glede na zimske mesece.
Več nakupov zjutraj in zvečer

V Sparu je prodaja sladoleda v maju in juniju še nekoliko zaostajala za lanskoletno prodajo zaradi slabih vremenski razmer, v zadnjih dneh pa se je dvignila, vendar še ne dosega lanske prodaje, so sporočili iz Spara. Prodaja pijač se je v njihovih trgovinah v teh vročih dneh podvojila, v primerjavi z lani pa ostaja na isti ravni.
Rast prodaje pijač in sladoledov beležijo tudi v Tušu, še posebej narašča prodaja sladoledov lastne blagovne znamke, so sporočili iz Tuša. Slednji se kupcem v poletnem času prilagaja tudi tako, da nekatere markete in supermarkete odpira že ob 7. uri.
Skladno z višjimi temperaturami se je prodaja osvežilnih pijač in piva ter sladoledov 'občutno povečala' tudi v trgovinah Lidl, kjer, podobno kot drugi trgovci, podrobnejših podatkov o prodaji ne razkrivajo.

Opažajo pa, da kupci nakupe raje opravijo zgodaj dopoldne, ko je temperatura zraka še prijetna, oziroma pozneje zvečer, ko vročina popusti. V Lidlu opažajo še, da se v poletnem času močno poveča povpraševanje po termo vrečkah, ki za nekaj časa zadržujejo temperaturo izdelka, da ga tako kupci varno odnesejo oziroma odpeljejo domov.
Tudi kupci v Hoferju v poletnem času v večjem obsegu posegajo po ohlajenih pijačah in sladoledu. V Hoferju, podobno kot pri drugih trgovcih, poudarjajo še, da si kupci želijo svoje nakupe opraviti hitro in v prijetnem okolju.
In še nekaj o cenah
Tako kot lani se tudi letos cena kepice sladoleda giblje okoli 1,2 evra, a so nekateri letos kepico vendarle podražili, tako da so ponekod cene za kepico sladoleda tudi do dva evra. Najdražji so t. i. naravni sladoledi brez raznih dodatkov in barvil, ki so veliko bolj zdravi, kepica pa je le redkokje pod dva evra.

Glede nakupovanja in transporta sladoleda pa le opozorilo, da nikar ne zamrzujte sladoleda, če se vam je med transportom domov že začel topiti. Živilo, v našem primeru sladoled, smo namreč imeli določen čas v temperaturnem območju, v katerem je že omogočena rast mikroorganizmov, kar lahko bistveno vpliva na kakovost in varnost odtaljenega živila.
KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.