V poslanski skupini SDS menijo, da je Karl Erjavec z odstopom Pahorjevi vladi postavil določene standarde in v skladu s temi standardi pričakujejo, da bo sledil takojšen odstop vsaj treh ministrov: Gregorja Golobiča, Aleša Zalarja in Franca Križaniča, ki bi po njihovem mnenju morali odstopiti še pred Erjavcem. "Menimo, da je predsednik vlade tisti, ki oblikuje ekipo ministric in ministrov, za katero ocenjuje, da bo izpeljala program, ki si ga je zastavil, je pa nedostojno od premierja, da se loti razreševanja člana ekipe, za katerega meni, da z njim ne more več sodelovati, na tak pobalinski način, kot se je to zgodilo v primeru Erjavca," menijo v SDS.
V poslanski skupini SD so sporočilo o glasovanju o razrešitvi v parlamentu razumeli kot sporazum med premierjem in Erjavcem. ''Dogodki zadnjih dni in včerajšnja razprava v DZ pa sta pokazala, da gre pri tej zadevi za vse prej kot za sporazum. Včerajšnji odstop ministra je glede na okoliščine tako razumna poteza, ki pa bi se lahko zgodila že pred razpravo v DZ,'' je v odzivu na Erjavčev odstop za 24ur.com zapisal vodja PS SD Bojan Kontič.
Pri SLS pa so dejali, da so po vsem, kar se je v zadnjih tednih dogajalo, odstop pričakovali. "Po našem mnenju bi pravzaprav minister Erjavec moral odstopiti že pred vsaj 14 dnevi ali takoj, ko se je ta farsa začela 5. januarja letos," pravi predsednik SLS Radovan Žerjav. "Vse skupaj se je vleklo odločno predolgo, Slovenija in njena vlada pa sta s tem spet izgubili dragoceni čas za reševanje perečih težav, ki jih je prinesla gospodarsko-finančna kriza," je še dodal Žerjav.

Tudi v stranki Zares menijo, da se je s prostovoljnim odstopom Karla Erjavca zgodilo tisto, kar bi se moralo zgoditi že pred časom, vsekakor pa pred razpravo v državnem zboru. ''Po naši oceni se problemi na ministrstvu za okolje in prostor kopičijo, ob tem pa smo soočeni tudi z nezadostnimi ukrepi oziroma z izostankom ukrepov na nekaterih pomembnih področjih, za katere je omenjeno ministrstvo pristojno,'' so zapisali v izjavi za 24ur.com.
Zaradi tega upajo in pričakujejo, da bo v čim krajšem času za to področje imenovana strokovna in kompetentna oseba z organizacijskimi znanji in tudi z afiniteto do področja dela. Glede Desusove vloge v koaliciji pa menijo, ''da bo sodelovanje v okviru koalicije potekalo tudi v prihodnje in odstop ministra Erjavca s tega vidika ne pomeni posebnega preobrata''.
Odstop je onemogočil kritiko

Pri SNS pa menijo, da je odstop Erjavca poslancem onemogočil kritiko. "To, da je Erjavec sam odstopil, je prikrajšalo slovensko politično javnost za marsikakšno 'krepko' na račun predsednika vlade in za marsikakšno verjetno neugodno resnico," je dejal predsednik SNS Zmago Jelinčič. "Po drugi strani pa se je tudi Erjavec izognil temu, da bi mu poslanci zmetali v glavo marsikaj, kar je naredil slabega oziroma česar ni naredil, pa bi moral narediti," je nadaljeval Jelinčič.
"Pokazalo se je, da predsedniku Desusa ni do tega, da bi skrbel za interese upokojencev, ampak v prvi vrsti skrbi za interese samega sebe, potem pa mogoče še nekaj malega za interese stranke DeSUS," pravi Jelinčič.
Jelinčič pravi, da v SNS sicer poznajo ljudi, ki bi bili primerni za novega okoljskega ministra, vendar pa se sami s tem ne ukvarjajo, saj niso v koaliciji. "Res pa je, da bi moral tja priti en človek, ki bi naredil red, ki bi tudi zmetal na cesto celo vrsto neustreznih in odvečnih kadrov in tudi na zakonodajnem področju spremenil marsikaj. Vendar pa, naj se s tem ukvarja koalicija," je zaključil Jelinčič.
KOMENTARJI (92)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.