Najdba Drymoneme Dalmatium, ki jo je prvi popisal in poimenoval nemški biolog Ernst Haeckel, je velik dogodek, saj je tudi v Sredozemlju izredno redka. "Je bila najdba nekje ob turški obali v Izmiru, leta 2003, prej pa kar nekaj desetletji ne," je za 24UR povedala planktologinja Alenka Malej z Morske biološke postaje v Piranu.
Meduza velikanka se pojavlja periodično, na 30 let, v Jadranu je bila v zadnjih 10 letih opažena le dvakrat, kateri čuden tok jo je zanesel v piranski mandrač, pa bo ostala skrivnost. "Morda bi lahko povezovali pojav tudi z velikim in pogostim pojavom uhatih klobučnjakov, saj se z njimi hrani," razlago išče Malejeva.
Čeprav lahko doseže meter v premeru – piranska je bila skoraj pol manjša – njenih 500 do 600 lovk pa na koži pusti grde opekline, ni razlogov za strah: najbližji habitat bolj razširjene bližnje, prav tako neprijetne sorodnice, je na Karibih, pa še tam le občasno.
KOMENTARJI (51)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.