Nesreča se je zgodila v Vipapovem skladišču. Delavec je z viličarjem udaril v steno in kemikalija, ki jo je prevažal se je izlila v kanal, od tam pa v reko Savo. Šlo je za dispergator, kemikalijo, ki jo uporabljajo pri izdelavi celuloze. Regijski center za obveščanje so obvestili prebivalci Krškega in ne Vipap.

Ko je pred dvema mesecema iz tovarne ušel smrtno nevaren klor, so regijski center za obveščanje prav tako prvi obvestili prebivalci Krškega. Med vajo Nek 2002 pa se je pokazalo, da tudi sistem javnega alarmiranja v krškem ne deluje. Predstavniki občine pravijo, da sami ne morejo ukrepati.
Vzorce vode je včeraj analizirala ekipa potujočega ekološkega laboratorija ljubljanskega Inštituta Jožef Štefan, ki je potrdila, da je kemikalija biološko hitro razgradljiva. Republiška zdravstvena inšpekcija, ki je mimogrede o izpustu kemikalije izvedela iz medijev, ne more ukrepati. Zato, ker viri pitne vode niso bili ogroženi.
Velik madež bele pene je približno eno uro plaval po gladini reke Save iz Krškega proti meji s Hrvaško, opazili pa so ga tudi nad jezom krške nuklearke. Pozneje se je pena razredčila in postopno izginila.
Po zagotovilu Inšpektorata RS za okolje in prostor pa je podjetje Vipap Videm Krško pod stalnim inšpekcijskim nadzorom.

Podjetje je zaradi ugotovljenega čezmernega obremenjevanja okolja iz objektov in naprav za proizvodnjo celoluze in papirja pripravilo sanacijski program odpravljanja čezmernega obremenjevanja. Inšpektorica za okolje v podjetju opravlja redne inšpekcijske preglede in ugotavlja, da zavezanec izvaja program ekološke sanacije ter o njenem poteku enkrat letno poroča javnosti občine Krško.