Nadalje bi vlada v skladu s priporočili do 30. junija pripravila zakonski predlog, ki bi bil podlaga za dvig vseh pokojnin, še posebej tistih do višine 1500 evrov. Poleg tega naj bi do 1. julija odpravila zakonski pogoj za varstveni dodatek, po katerem je obvezna izjava o otrokovem premoženju. Ta izjava potrjuje, da otrok ne more preživljati staršev. Hkrati bi do istega datuma pripravila spremembe, po katerih bodo vdovske pokojnine izplačane vsaj v višini zneska zagotovljene pokojnine.
Državni sekretar na Ministrstvu za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti Igor Feketija je v četrtek pojasnil, da bodo pokojninsko reformo pripravljali v socialnem dialogu, pri tem pa bo treba po njegovih besedah skrbno pretehtati vsako rešitev. Zadeve, ki jih je treba urediti, po njegovem namreč niso enoznačne.
Glede zahteve, povezane z vdovskimi pokojninami, pa je spomnil, da je vlada prav v četrtek pripravila predlog novele pokojninskega zakona. V njem je takšna rešitev že vključena. Uvaja namreč zagotovljeno vdovsko pokojnino, ki bo znašala toliko kot zagotovljena pokojnina za 40 let delovne dobe, od novembra letos torej 700 evrov, je pojasnil.
KOMENTARJI (82)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.