Ob 13.50 je bila v Deželi savn opažena kača, ki se je nahajala na strehi zunanje rudniške savne. Izpod strehe je bilo videti približno 20 centimetRov repa kače. Zaposleni so nemudoma obvestili Društvo za zaščito pobeglih kač, ki se je takoj odzvalo s hitrim prihodom, so potrdili v Atlantisu.
Dogodek je potrdil tudi Griša Planinc iz herpetološkega društva Kačofon, ki je kačo odstranil s pomočjo zaposlenih. "Kača je bila pod nadstreškom," je povedal in dodal: "Prijel sem jo za rep in jo pridržal, zaposlena pa sta odmaknila pločevinasti nadstrešek in tako smo jo dobili ven," opiše dogodek. Kača je dolga približno meter in pol.
Gre za progastega goža, sicer nenevarno vrsto kače, ki je v Sloveniji redka in živi samo na Obali. Kako je torej prišla v Atlantis, ne ve niti Planinc. "Lahko bi prišla s turisti ali pa s tovorom."
Progasti gož je sicer naša najdaljša kača, prepoznamo jo po štirih vzdolžnih progah na hrbtu. Ni strupena, ima razmeroma majhno in ozko glavo ter velike oči. Zraste do 180 centimetrov, sicer pa je v Sloveniji zavarovana živalska vrsta.
Kača se trenutno nahaja pri Planincu, kaj jo čaka v prihodnosti, še ni znano. "Domorodne vrste je treba vračati v naravno okolje, a tukaj imamo dilemo, saj ta kača verjetno ni iz slovenske populacije," pravi Planinc in dodaja, da bi bila v tem primeru izpustitev v slovensko okolje lahko problematična, saj bi bila lahko kača prenašalka bolezni, na katero živali iz naše populacije niso odporne. Če bi jo izpustili v naravo, bi šla pred tem vsekakor v pregled k veterinarju, šele potem bi jo izpustili.
"Tovrsten dogodek se je v Atlantisu pripetil prvič in poudariti moramo, da obiskovalci v nobenem trenutku niso bili ogroženi. V Vodnem mestu Atlantis je varnost največjega pomena in tudi v tem primeru so zaposleni reagirali hitro in v najkrajšem možnem času poskrbeli za razplet," še zatrjujejo v Atlantisu.
KOMENTARJI (60)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.