Sprejela je tudi sklep o ustanovitvi dveh vladnih odborov: odbora za gospodarstvo ter odbora za državno ureditev in javne zadeve. Na seji je bila imenovana še komisija za kadrovske in administrativne zadeve, so sporočili z urada vlade za informiranje.
Odbor za gospodarstvo bo vodil minister za okolje, prostor in energijo Janez Kopač, podpredsednik pa bo minister za delo, družino in socialne zadeve Vlado Dimovski. Odboru za državno ureditev in javne zadeve bo predsedoval minister za šolstvo, znanost in šport Slavko Gaber, podpredsednik pa bo pravosodni minister Ivan Bizjak.
Predsednik komisije za kadrovske in administrativne zadeve, ki jo je doslej vodil Mirko Bandelj, je postal minister za zdravje Dušan Keber, podpredsednik pa bo minister za notranje zadeve Rado Bohinc.