"Vsi postopki, ki jih vodi urad, so po zakonu o preprečevanju pranja denarja uradna tajnost in v uradu pričakujemo, da to vsi upoštevajo," je sporočil Klaudijo Stroligo. "Podatek, ki so ga objavili nekateri mediji, da urad v tej zadevi vodi preiskavo, ne drži, saj urad v zvezi z zadevo ni dajal nobene izjave," še poudarja.
O svojem delu v letu 2004 naj bi urad predvidoma ta četrtek poročal vladi, nato pa o tem obvestil javnost, še dodaja Stroligo.
Urad za preprečevanje pranja denarja naj bi sumil direktorja svetovalne družbe Socius in gospodarstvenika Leonarda F. Peklarja nezakonitih denarnih transakcij v znesku več kot 280 milijonov tolarjev. Predkazenski postopek naj bi tekel še na policiji, vendar tudi tam uradno tega ni potrdil še nihče.
V zadevo naj bi bila vpletena tudi švicarska družba Bados Consulting oz. Peklarjev dolgoletni poslovni partner Švicar Paul Brunner, pri domnevno spornih finančnih transakcijah pa naj bi šlo po poročanju medijev za posle, povezane z Mobitelom v času, ko je bil Peklar predsednik nadzornega sveta Telekoma.
Peklar je očitke o domnevni vpletenosti v
kakršnokoli davčno utajo ali pranje denarja odločno zanikal in pojasnil, da je
v tujini najel zasebna posojila za reševanje osebnih zadev. Posojo denarja je
potrdil tudi Brunner, ki je bil nad očitki o pranju denarja šokiran. "Gonja proti meni, gospodu Peklarju in
podjetju Socius, ne le da je nepravična, gre za lov na čarovnice. Upam, da bodo
tisti, ki so to sprožili za svoja dejanja tudi odgovarjali," je v izjavi
zapisal Brunner.
V Mobitelu so pojasnili, da so poslovno sodelovali z Bados Consultingom na področju priprave analiz in zbiranja podatkov, o povezavah med Peklarjem in Badosom pa ne vedo nič. Na zadevo se je odzval tudi Brunner in obtožbe označil kot "povsem zgrešene".