Rudi Šelih se je rodil 6. januarja 1929 v Dobrovi pri Slovenskih Konjicah v številčni kmečki družini. Na Pravni fakulteti v Ljubljani je diplomiral leta 1956, v imenik odvetnikov pa se je vpisal leta 1961. Poklic odvetnika je opravljal do upokojitve 31. januarja 2004, so sporočili z odvetniške zbornice.
Z delom v zbornici je pričel že v prvem letu dela v odvetniškem poklicu, sprva kot član izvršnega odbora zbornice, pozneje je prevzel predsedovanje Odvetniški zbornici Slovenije. Zapisali so, da je prva dva mandata predsednika opravljal v turbulentnih časih teženj po spremembi osnovnega koncepta odvetništva. Leta 1967 pa je zbornica sprejela tudi prvi Kodeks odvetniške poklicne etike.
"Kljub temu, da je bil leta 1970 sprejet zakon o odvetništvu, ki je navzlic nasprotovanju odvetnikov urejal tudi druge oblike pravne pomoči, ki naj bi se opravljale vzporedno z odvetništvom, je odvetnikom, ki so pri pripravi zakona sodelovali, med njimi tudi kolega Šelih, uspelo doseči, da je zakon določil pomembne temelje in okvire odvetniškega poklica, ki so v veljavi še danes in omogočajo uresničevanje odvetniškega poklica kot samostojnega in neodvisnega," so zapisali.
Aktivno se je vključeval tudi v mednarodni prostor. Bil je član Conseila Mednarodne zveze odvetnikov (Union internatinale des avocats) in njen podpredsednik od leta 1977 do leta 1981, med leti 1992 in 1997 pa tudi nacionalni podpredsednik za Slovenijo v okviru te organizacije.
V zbornici poudarjajo, da se ga bodo spominjali kot enega najbolj aktivnih gradnikov sodobnega odvetništva na Slovenskem, z njegovim delovanjem na mednarodnem področju in aktivnim sodelovanjem v mednarodnih združenjih pa zaslužnega tudi za mednarodno prepoznavnost slovenskega odvetništva.