Na Zdravniški zbornici pravijo, da je mnenje komisije za ekspertni strokovni nadzor le eno v nizu dokumentov, ki jih pridobivajo. Dokončna presoja zato še ni mogoča. Šele potem, ko bo odbor za strokovna medicinska vprašanja prejel ekspertno mnenje iz tujine, bo odbor sprejel dokončno stališče.
Iz Univerzitetnega kliničnega centra Maribor so medtem sporočili, da imajo na podlagi zapisnika omenjene komisije vpleteni zdravniki 15 dni časa za pritožbo, nato pa bo odbor za strokovna medicinska vprašanja zbornice določil ukrepe zoper zdravnike.
Možni ukrepi v takem primeru so po navedbah UKC Maribor izrek opomina, zahteva za dodatno strokovno izpopolnjevanje oziroma določitev roka za odpravo ugotovljenih nepravilnosti, začasni ali trajni odvzem licence zdravniku, predlog ministrstvu za zdravje za druge ukrepe, predlog za obravnavo razsodišču zbornice, če je obravnava teh nepravilnosti v njegovi pristojnosti, lahko pa odbor izreče tudi druge ukrepe v skladu z akti zbornice.
Na ministrstvo za zdravje medtem pravijo, da resorni minister v tem primeru ne bo naročal strokovnega nadzora, saj so ga naročili že v UKC Maribor.
Iz urada varuha človekovih pravic pa so sporočili, da so primer družine prejeli v obravnavo, nemudoma naredili vse potrebne poizvedbe in družino seznanil z vsemi pridobljenimi informacijami. Ker pa primer sega na področje izven varuhovih pristojnosti, so zahtevo za ukrepanje naslovili tudi na pristojne institucije.
KOMENTARJI (17)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.