Srbska televizija B92, ki edina med srbskimi televizijskimi postajami že vseskozi v živo prenaša vsa dogajanja v sodni dvorani haaškega sodišča, je v celoti spremljala tudi Kučanov nastop. Med beograjskimi dnevniki so v današnjih izdajah samo trije (Politika, Večernje novosti in Danas) objavili svoja poročila o Kučanovem nastopu, ostali pa so povzeli poročanje.
Vodilni srbski dnevnik Politika v članku o Kučanovem pričevanju, ki ga začenja na prvi strani z naslovom Kučan o razpadu Jugoslavije, izpostavlja, da je Slovenija v sredo "doživela svojo premiero, ko je nekdanji najvišji partijski funkcionar SFRJ in pozneje predsednik samostojne Slovenije v treh zaporednih mandatih kot priča tožilstva v postopku proti Slobodanu Miloševiću razgrnil svoje videnje razpada Jugoslavije". Tožilec Geoffrey Nice je Kučana predstavil kot zelo pomembno pričo, ki lahko odgovori na "ogromno število vprašanj kot osnovo vseh teh dogajanj". Na ta način je tudi pojasnil, zakaj so njegova vprašanja zajela obdobje, za katero Milošević sploh ni obtožen. Kučan se je dobro pripravil za Haag oziroma na vprašanja, ki jih je pričakoval s klopi obtoženca in ki zadevajo slovensko vlogo v tedanji tragediji države.

Beograjski dnevnik Večernje novosti, ki naj bi imel največjo naklado, v članku z naslovom Zgodovinska ura trdi, da Niceu "ni uspelo iz Kučana izvleči ničesar pomembnejšega, kar bi podkrepilo odgovornost obdolženca ali Srbije za krvavi razplet jugoslovanske krize". Časnik meni, da je bilo Kučanu v dialogu z namestnikom glavnega tožilca "očitno najbolj pomembno upravičiti razdružitev Slovenije od nekdanje Jugoslavije, prikazati odcepitev kot uporabo legalne ustavne pravice do samoodločbe in pojasniti odcepitev z željo po napredku, demokraciji in boju proti verbalnim deliktom in mučenju političnih zapornikov". Časnik poudarja, da se je Kučan opredelil za posebno taktiko, katere namen je bila ublažitev neprijetnih Miloševićevih vprašanj. Kadar ni odgovoril negativno, se je opredelil za "odgovore po ovinkih oziroma posredne odgovore".
Dnevnik Danas v članku z naslovom Kučan: Nismo sovražili srbskega ljudstva piše, da je Kučan odločno zavrnil Miloševićeve trditve, da je Slovenija podpirala separatizem Albancev na Kosovu in izzvala napad pripadnikov JLA v Sloveniji z namenom, da bi se čimprej osamosvojila. Potrdil pa je, da so bili v Sloveniji ustreljeni trije pripadniki JLA, ki so se predali, a je dodal, da je bila o tem primeru sprožena preiskava. Danas posebej izpostavlja, da se Kučan med pričevanjem ves čas obračal proti sodnemu senatu in da nikoli ni pogledal obtoženca.

Svetovni mediji o Kučanu v Haagu
O včerajšnjem pričanju Kučana na procesu proti Miloševiću so tuji mediji poročali bolj skromno. Podrobno o njem pišeta le ameriški New York Times in britanski BBC, ki ocenjujeta, da sta si priča in obtoženi predvsem izmenjevala obtožbe o krivdi za razpad nekdanje skupne države.
Mediji, ki o sojenju poročajo, so zapisali, da je Milošević – kot že tolikokrat doslej – poskušal zamenjati vloge in je pričo napadel kot obtoženca. BBC piše, da naj bi tožilstvo najbolj presenetila Kučanova izjava, da je bila 10-dnevna vojna za slovensko neodvisnost konflikt z jugoslovansko ljudsko armado in da ne ve nič o srbski vpletenosti v to.
Tako Kučan kot Milošević sta bila zelo hladna, ocenjujejo pri New York Timesu, zasliševanje pa je potekalo nenavadno vljudno. In čeprav sta se stara komunistična voditelja pred razpadom Jugoslavije večkrat srečala, Kučan Miloševiću med pričanjem ni namenil niti pogleda, še dodajajo. Med, za tožilstvo najbolj pomembne izjave štejejo, da je Kučan jasno povedal, da je bilo sporočilo Miloševićeve politike, da se Srbija ne bo nikoli strinjala z situacijo, v kateri vsi Srbi ne bodo živeli v isti državi.
Odmevi s Hrvaške
Pričanje nekdanjega slovenskega predsednika Milana Kučana v Haagu je na Hrvaškem minilo precej neopaženo. V skopih poročilih so se mediji strinjali z oceno, da je bil Kučan za sojenje dobro pripravljen, vendar da o dogodkih, zanimivih za Hrvaško, niso veliko govorili.
Edini medij na Hrvaškem, ki je pričanju nekdanjega slovenskega predsednika Kučana v Haagu namenil malo več pozornosti, je bila hrvaška televizija. Ta je v Kučanovem pričanju videla potrditev teze, da sta se Kučan in Milošević dogovorila o miroljubnem odhodu Slovenije iz nekdanje skupne države.