Izvedenca iz tujine sta menila, da za to obstaja velika verjetnost, nista pa mogla tega zatrditi z gotovostjo. Od današnjega pričanja izvedencev iz Švice in Anglije so očitno vsi pričakovali preveč ali jasen odgovor, ki bi naredil konec vsem dilemam in zapletom. Je sicer velika verjetnost, da so copati pravi, ker se s sledmi ujemajo skoraj v vseh karakteristikah, razen v eni. A sta bila strokovnjaka zelo previdna, pred kamero pa izjav nista dajala.
Tudi obtoženi se ni opredelil do pričanja izvedencev in tudi tožilec pričanja ni želel komentirati. Na vprašanje, ali je pričakoval, da se Švicarji tokrat ne bodo povsem izjasnili, je izvedenec Marijan Puc dejal, da bi vsak komentar v zvezi z mnenjem Švicarjev bil danes še prezgoden. Jutri se bosta strokovnjaka sestala s slovenskimi izvedenci, njihova mnenja se razhajajo, ker je copat poškodovan, sledi pa ne. Ali je to ovira zato, da bi se na podlagi tega odločili, da ne gre za enake copate, je izvedenec Marjan Puc povedal: "Če bi bili copati takoj zaseženi, bi to bila ovira, ker pa so bili ti zaseženi šele na 35. dan, to ne more biti ovira." Sicer pa je tožilstvo danes prvič postreglo s podatkom, da je bilo takrat v Sloveniji 96 parov copat znamke Nike Air Max in vprašanje, kakšna je verjetnost, da bi se naključno zaseženi copati skoraj v vseh značilnostih ujemali s sledmi na kraju zločina, je bilo zelo na mestu a na ključno vprašanje, ali so Kamenikovi copati pustili sledi na kraju zločina ali ne, se nista jasno opredelila.
Kriminalistična strokovnjaka z univerze v Lozani sta na glavni obravnavi ponovnega sojenja Kristjanu Kameniku za umor v Tekačevem podala svoje mnenje glede spornih sledi s kraja zločina, ki naj bi jih pustili Kamenikovi športni copati.
Pri oblikovanju svojega mnenja sta Švicarja Pierre Margot in Cristofer Champod izhajala iz primerjave sledi iz Tekačevega s Kamenikovimi zaseženimi copati. Opozorila sta, da se jim ta način primerjave zdi bolj natančen od tistega, ki sta ga uporabila slovenska strokovnjaka, ki sta primerjala odtis copata s sledmi, najdenimi na kraju zločina. Švicarja tudi menita, da metoda, ki sta jo uporabila slovenska strokovnjaka, lahko da napačne zaključke, ker sta strokovnjaka značilnosti odtisa copata iskala pri sledeh na kraju umora.
Kot je na eni izmed obravnav povedal policist Zvone Cirkulan, ki je na dan zločina zavaroval in fotografiral najdene sledi v Tekačevem ter izdelal mavčni odlitek spornih športnih copat, so bile sledi z značilnimi čepki na podplatih najdene skoraj v vseh prostorih hiše Poharčevih, med drugim tudi v kleti gospodarskega poslopja ter na podstrešju.
Sodišče je pred kratkim v okviru glavne obravnave med drugim zaslišalo tudi izvedenca za sledi iz Centra za kriminalistično-tehnične preiskave Ervina Drašlerja in Marjana Stanislava Puca, ki sta primerjala mavčni odlitek s fotografijami športnih copat. Te so bile tokrat na ogled tudi v sodni dvorani. Oba izvedenca sta še vedno trdo prepričana, da se sledi iz Tekačevega popolnoma ujemajo z odtisi Kamenikovih copat, tudi v najbolj sporni točki levega copata z natrganim čepkom. Prav ta čepek je pri švicarskih strokovnjakih vnesel nekaj dvomov.

Obtožnica 30-letnega Kristijana Kamenika sicer bremeni, da je 4. marca leta 1997 v Tekačevem pri Rogaški Slatini v sodelovanju z neznanim storilcem s strelnim orožjem in na okruten način umoril zakonca Štefana in Frančiško Poharc ter njuni podnajemnici Heleno in Viktorijo Krošlin.
Kamenik je ob začetku glavne obravnave poudaril, da ni kriv očitanega kaznivega dejanja, da nikoli ni bil v Tekačevem in da sploh ni poznal pokojnikov. "Z umorom v Tekačevem me povezujejo le športni copati, ki jih je policija zasegla pri hišni preiskavi. Moji copati, ki sem jih nazadnje obul januarja leta 1997, so namreč podobni tistim, ki so pustili sled na mestu umora.