Poslanec SD Franc Križanič je med letoma 2003 in 2015 kot občasni zunanji predavatelj med drugim na ljubljanski Ekonomski fakulteti, mariborski Ekonomsko-poslovni fakulteti, mariborski Fakulteti za energetiko, Naravoslovnotehniški fakulteti v Ljubljani, Fakulteti za kemijo v Ljubljani in ljubljanski Pravni fakulteti skupaj prejel okoli 10.000 evrov. Od sejnin kot član v Agenciji za zavarovalni nadzor in Agenciji za energijo, sejnin od članstva v nadzornih odborih in nagrad podjetij članom nadzornega odbora je med leti 2003 in 2015 prejel okoli 180.000 honorarjev. Skupaj je tako dobil okoli 190.000 evrov honorarjev. Je tudi 17-odstotni lastnik EIPF, Ekonomskega inštituta, ki je po podatkih Supervizorja od leta 2003 prejel več kot 2,5 milijona evrov od različnih plačnikov.
Poslanka SD Andreja Katič je od leta 2003 od sejnin in podjemih pogodb skupno prejela okoli 40.000 evrov. Nakazila so bila od sejnin v nadzornem svetu Elektra Maribor in v skupščini Komunalnega podjetja Velenje. Bila je tudi predstavnica javnosti v senatih za pritožbe zoper delo policistov, predavateljica v izobraževalnem programu Fakultete za upravo, predavateljica v okviru izobraževanja Skupnosti občin Slovenije, članica izpitne komisije za strokovni izpit iz upravnega postopka. Bila je tudi avtorica občinskega akta v občini, v kateri ni bila zaposlena, in pripravljavka vsebinskih izhodišč za pripravo in spremembe zakona za poslansko skupino.
Poslanka SD Bojana Muršič je od leta 2003 prejela 4578 evrov, ko je bila leta 2006 namestnica tajnika občinske volilne komisije in 2010 tajnik občinske volilne komisije. Poslanka SD Marija Bačič je kot specialna pedagoginja med leti 2003 in 2015 iz Zavoda za šolstvo zaradi dela v komisiji za usmerjanje otrok s posebnimi potrebami z avtorskimi honorarji prejela 67.481 evrov.
Poslanec Združene liste Matej Tašner Vatovec je med leti 2004 in 2010 dobil okoli 7000 evrov honorarjev za prevajanje, svetovanje študentom, predavanja in članke. Franc Trček je od leta 2003 do 2014 s honorarji zaslužil 81.639 evrov za nadobremenitve na FDV in za druga dela. Matjaž Hanžek je od leta 2003 do 2014 dobil 15.000 evrov za predavanja, publikacije, časopisne kolumne, Luka Mesec je v istem obdobju prejel okoli 2000 evrov. Violeta Tomić je od leta 2004 do leta 2014 prejela nekaj manj kot 2700 evrov honorarjev.
V poslanski skupini DeSUS so pojasnili, da njihovi poslanci večinoma niso služili s honorarji. Nekateri so v zadnjih 12 letih dobili za nekaj 100 evrov, in sicer Marinka Levičar za nekaj novinarskih člankov, ko je bila že upokojenka, Uroš Prikl je pred približno 10 leti prejel honorar za predavanje na dnevih javnih naročil. Tomaž Gantar v zadnjih letih ni prejel nobenega avtorskega honorarja, prej je občasno še kot zdravnik prejemal manjše avtorske honorarje, za katere ocenjuje, da so v vseh letih v skupni vrednosti morda znesli nekaj tisoč evrov.
V poslanski skupini Alenke Bratušek so poudarili, da vsi poslanci poročajo protikorupcijski komisiji. Jani Möderndorfer s.p. je dobil nakazanih nekaj manj kot 240 evrov javnega denarja. Podjetje Bomi s.p. Mirjam Bon Klanjšček je prejelo 52.800 evrov. "V primeru vodje poslanske skupine Janija Möderndorferja je šlo za plačilo tolmačenja, v primeru poslanke Mirjam Bon Klanjšček pa za izdajanje zbirke matematičnih vaj za pripravo na ustnem delu mature, ki jih kot profesorica matematike v samozaložbi izdaja vsako leto od leta 1995," so pojasnili.
Predsednica NSi Ljudmila Novak, podpredsednik NSi Jožef Horvat in vodja poslanske skupine NSi Matej Tonin so pooblaščeni za sklepanje zakonskih zvez in honorarni znesek na poroko je 40 evrov bruto, za vsako naslednjo poroko v istem dnevu pa pet evrov bruto. V poslanski skupini SMC so predlagali, naj podatke o morebitnih honorarjih poiščemo sami. Po pregledu Supervizorja pri njih ni poslanca, ki bi kot fizična oseba dobil več kot 200.000 evrov honorarjev.
Tudi iz SDS so sporočili, da nimajo pregleda o honorarjih, so pa poudarili, da so se zavzemali za javno dostopne podatke o prihodkih funkcionarjev in njihovega premoženja. V Supervizorju sicer ni njihovega poslanca, ki bi kot fizična oseba dobil več kot 200.000 evrov honorarjev. Le Zvonko Lah s.p. je novembra 2008 dobil 135.822 evrov od Javnega sklada za podjetništvo. Pojasnil je, da je bil pred izvolitvijo v državni zbor samostojni podjetnik in je pred volitvami dobil sredstva iz sklada na razpisu. "Po izvolitvi sem dejavnost zaprl in prenesel na ženo v skladu z zakonom o nezdružljivosti s funkcijo poslanca. Ker je bilo plačilo izvedeno naknadno po dobavi in montaži skladno s pravili razpisa, sem bil takrat že poslanec. Kljub prenosu dejavnosti sem v evidenci zapisan jaz," je pojasnil.
Poslanec madžarske manjšine Lászlo Göncz je od leta 2003 napisal nad sto znanstvenih, strokovnih in informativnih člankov ter nekaj knjig. "Svojih leposlovnih del niti ne omenjam ... Le izjemoma sem za zelo malo število prej omenjenih del prejel minimalni, bolj simbolni honorar. Ocenjujem, da je skupni znesek "vseh" izplačanih zneskov na moj račun v celotnem omenjenem obdobju morda do 2000 evrov ali celo manj," je sporočil. Poslanec italijanske manjšine Roberto Battelli pravi, da ni prejel nobenega honorarja.
KOMENTARJI (129)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.