Pri tem spominjajo na določila zakona o varstvu potrošnikov, ki določa, da mora podjetje svojo obveznost iz pogodbe izpolniti brez odlašanja, najpozneje v 30 dneh po sklenitvi pogodbe, razen če sta se pogodbeni stranki dogovorili drugače.
Če podjetje ne izpolni svoje obveznosti iz pogodbe v dogovorjenem roku, mu potrošnik lahko določi primeren dodatni rok za izpolnitev pogodbe, če pa podjetje niti v dodatnem roku ne izpolni svojih obveznosti, lahko potrošnik odstopi od pogodbe.
Zakon tudi določa primere, v katerih lahko potrošnik odstopi od pogodbe, ne da bi podjetju pustil dodaten rok za izpolnitev svojih obveznosti. Gre za primere, ko podjetje zavrne dostavo blaga, izvedbo storitve ali dobavo digitalne vsebine, ko je glede na okoliščine ob sklenitvi pogodbe dogovorjeni rok bistvena sestavina pogodbe ali ko potrošnik pred sklenitvijo pogodbe podjetje obvesti, da je dogovorjeni rok bistvena sestavina pogodbe. Če potrošnik odstopi od pogodbe, mu mora podjetje brez odlašanja vrniti vsa opravljena plačila.
Ker je bilo v inšpekcijskih nadzorih ugotovljeno, da družba Vročina ne upošteva zakonskih obveznosti, so na inšpektoratu izdali več upravnih odločb, s katerimi so družbi naložili izpolnitev zakonskih obveznosti. V nekaterih primerih so bili že uvedeni tudi izvršilni postopki zaradi prisilne izpolnitve obveznosti.
Potrošnikom svetujejo previdnost pri odločitvi za nakup blaga pri omenjenem podjetju.
STA se je na družbo Vročina obrnila s prošnjo za odziv in pojasnila. Odgovore še čaka.
KOMENTARJI (64)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.