Tujina

Tri eksplozije v nekaj minutah

Lahore, 01. 09. 2010 17.45 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

V drugem največjem pakistanskem mestu Lahore so med šiitsko procesijo eksplodirale kar tri bombe. Po najnovejših podatkih je umrlo najmanj 18 ljudi, 140 pa je ranjenih.

Po zadnjih podatkih je v eksplozijah umrlo 18 ljudi, 140 pa je ranjenih, med njimi jih je 35 v kritičnem stanju.

Med paniko, ki je zavladala po eni od eksplozij, naj bi pohodili več ljudi, za zdaj še nepotrjene podatke navaja BBC. Policijski komisar Khusro Pervez pa je za omenjeno televizijo povedal, da je v najmanj dveh primerih šlo za samomorilski napad.

Eksplozije so odjeknile le nekaj minut narazen. Takoj zatem pa je podivjana množica napadla neko policijsko postajo v mestu in jo požgala, ogenj pa so podtaknili tudi v več policijskih avtomobilih. Več mož v modrem naj bi pretepali.

Oblasti v Pakistanu se soočajo s posledicami poplav, nič kaj rožnatim gospodarskim stanjem in številnimi napadi skrajnežev. Ljudstvo pa je z njimi vse bolj nezadovoljno.
Oblasti v Pakistanu se soočajo s posledicami poplav, nič kaj rožnatim gospodarskim stanjem in številnimi napadi skrajnežev. Ljudstvo pa je z njimi vse bolj nezadovoljno. FOTO: Reuters

Izbruh nasilja je posledica obupa, s katerim se Pakistanci soočajo po mesecu katastrofalnih poplav, najhujših v pakistanski zgodovini. Te so zajele kar tretjino države in resno prizadelo 20 milijonov ljudi. Obdelovalne površine so uničene, hud udarec je doživela tudi industrija. Pakistansko gospodarstvo naj bi utrpelo za kar 43 milijard ameriških dolarjev škode!

Državo, ki je bila že pred tem v hudi gospodarski krizi, poleg tega pretresajo vse pogostejši napadi skrajnežev.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.