
Tajno opazovanje odvetnika Petra Čeferina pa naj bi obravnavala tudi parlamentarna komisija za nadzor nad delom obveščevalno-varnostnih služb.Poslanska skupina SNS je namreč danes od predsednika komisije Jožefa Jerovška (SDS) zahtevala, da v najkrajšem možnem času skliče nujno sejo komisije, na kateri bi obravnavali omenjeni primer. Po mnenju podpredsednika komisija in vodje poslanske skupine nacionalne stranke Zmaga Jelinčiča je v primeru Čeferin prišlo do zlorabe policijskih metod in kršenja ustavnih določil s področja človekovih pravic in temeljnih svoboščin.

Na ljubljanskem tožilstvu so danes poudarili, da ni šlo za nobeno nezakonitost, temveč naj bi odvetnika v lokalu naključno opazil naključni občan. Ki pa naj bi bil, kot smo izvedelil, iz policijskih vrst.
Po besedah Sketljeve naj bi občan samoiniciativno sam sporočil organom pregona, da se mu zdi čudno, da se srečujeta odvetnik in izvedenka v kazenskem postopku, ki teče zopet storilca osumljenega treh umorov.
Nacionalna stranka je sicer že v petek v pisnem poslanskem vprašanju od notranjega ministra Rada Bohinca zahtevala pojasnilo, na kakšni podlagi je policija decembra lani izvajala posebne ukrepe proti znanemu odvetniku. Odvetniška pisarna Čeferin je namreč parlamentarno komisijo obvestila, da razpolaga z nespornimi dokazi o nezakoniti uporabi posebnih metod in sredstev, ki jih je policija izvajala brez sodne odredbe. Policija naj bi odvetnika Čeferina tajno opazovala oz. mu sledila, za kar ni imela niti dovoljenja iz zakona o policiji niti kakšne druge pravne podlage. Policija naj bi podobne tajne ukrepe v odvetniški pisarni Čeferin izvajala že več let.
"Srečanje je bilo zgolj naključno. In običajno je, da se na primer v sodnem bifeju sestajajo, da pijejo kavo odvetniki, tožilci, izvedenci, sodniki in nihče iz tega ne dela problema," je povedal Čeferin.

Kot je znano, je odvetnik Peter Čeferin, ki je zagovornik Ivana Periča, obtoženega trojnega umora v Rovinju, v petek pri vodji ljubljanskega okrožnega državnega tožilstva Slavici Sketelj podal predlog za izločitev okrožnega državnega tožilca Matije Benuliča. Po mnenju Peričevega zagovornika so podane okoliščine, ki vzbujajo dvom o njegovi nepristranskosti. Benulič je namreč že decembra lani predlagal izločitev sodne izvedenke Polone Selič od poligrafskega testiranja Ivana Periča. Ta predlog je državni tožilec utemeljil z naslednjim dejstvom: Seličeva se je namreč 13. decembra lani sestala s Čeferinom, kar bi po Benuličevem prepričanju lahko pripeljalo do njene krive izpovedbe. Ta je nato tudi odstopila od sodelovanja pri primeru Perič.

Čeferin očita Benuliču, da je pri razkritju njegovega sestanka s Seličevo imela vmes prste policija, ki je Čeferinu in Seličevi sledila brez dovoljenja generalnega direktorja policije. Čeferin je zoper Benuliča podal kazensko ovadbo, če pa bo ta zavržena, bo odvetnik zoper Benuliča nadaljeval pregon kot subsidiarni tožilec. Sketljeva o Čeferinovem predlogu še ni odločala, vendar pa ga preučuje. Kot je povedala, bo o predlogu zagotovo odločila pred petkom, ko je predvideno nadaljevanje sojenja v primeru Perič.

Takšno naključno opazovanje pa je zmotilo tudi predsednika odvetniške zbornice Miho Kozinca, ki zdaj zahteva pojasnila od generalne državne tožilke.
"Tudi, če je bil delavec policije tam naključno, se mi zdi sporno, da zapisuje sestanke odvetnika z določeno osebo in to javlja potem državnemu tožilstvu," meni Kozinc.