Mandatno-volilna komisija je na zaprti seji obravnavala obvestilo Okrožnega sodišča v Ljubljani za dovoljenje za začetek kazenskega postopka zoper nekdanjega prometnega ministra in zdajšnjega poslanca SLS Radovana Žerjava. Državnemu zboru predlaga sklep, da se mu ne prizna imunitete in dovoli vodenje kazenskega postopka zaradi šestih kaznivih dejanj obrekovanja. ''Poslanec se ni skliceval na poslansko imuniteto. Obravnava zahteve kazenskega oddelka ljubljanskega okrožnega sodišča je bila potrebna zaradi morebitne vzpostavitve imunitete, saj bi sicer tekel kazenski postopek brez dovoljenja pristojnega državnega organa,'' so pojasnili v sporočilu za javnost.
''Gre za tožbo zasebnega podjetja SCT, ker naj bi po njihovem mnenju v času mojega nekdanjega dela kot minister za promet 'v medijih z neresničnimi izjavami blatil SCT'. Na primer 'šlamparija' SCT pri izvedbi del v šentviškem predoru,'' je sporočil Žerjav. ''S takšnimi in podobnimi tožbami mi ne bodo uspeli odvzeti poguma za odkrito besedo in aktivno uporabo pravice svobode govora. Ob vseh izrednih in nepričakovanih dogodkih, ki so tedaj spremljali izvajanje del pri predoru Šentvid, bi bil najbolj neodgovoren ravno molk pristojnega resornega ministra,'' je dodal.
Kot je znano, je Žerjav po nekajurnem zaprtju šentviškega predora lani krivce za odpadanje ometa iskal tudi v izvajalcih del. Omenjal je tudi ''šlamparijo'', SCT pa je nato zoper njega vložil tožbo zaradi domnevnega obrekovanja.
KOMENTARJI (26)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.