"To je samo še en dokaz več, da naša država Američanom nekam leze. Smešno je, da se ukvarjajo s takimi stvarmi." je povedal Tomi Sluga, ki je na sojenju zatrjeval, da se ni še nikoli stepel, nikoli pa tudi ni nikomur grozil.
Prijatelji pravijo, da ga imajo za zgled.
Aleš Kurbus, predsednik mladinskega društva Gornja Radgona: "Vedno je bil miroljuben. Izrazil je le nekaj kar si po tihem vsi mislimo."
Čeprav so policisti, tožilci in sodniki v minulem tednu slišali veliko krepkih, češ da si po nepotrebnem zmanjšujejo ugled, se niso odzvali. Tudi generalna državna tožilka, ki smo jo za komentar na odzive zaprosili v četrtek, do danes še ni odgovorila.
Odzivi odvetnikov
Odvetniki so se množično odzvali in govorili o zgroženosti, fantastičnem, neresnem in grotesknem procesu.
Bolj ali manj soglasno trdijo, tako kot zagovornik Tibor Hari, da za obsodbo nista izpolnjena temeljna pogoja: "Ogroženost varnosti Busha in pa resnost, to zahteva zakon."
"Zadevo poznam samo iz medijev, vendar na podlagi tega, kar o zadevi vem iz medijev, se mi zdi to sojenje popolnoma nerazumljiva zadeva, saj ne vidim delikta," je povedal odvetnik Peter Čeferin.
Enako piše v številnih pismih podpore. Tomiju so pomoč ponudili posamezniki, odvetniki in organizacije. Aktivisti zanj zbirajo denar in napovedujejo več terorističnih zabav proti slovenskemu terorističnemu sodstvu: "On je poseben samo v tem, da je prav on bil obsojen. In škoda je delati osebnosti iz tistih, ki so najprej obsojeni in s strani javnosti linčani. Mislim, da je predvsem treba delat na tem, kdo dela akcije proti gospodarju vojne in kdo je aktiven pri tem," meni Marta Gregorčič.
Grožnje po slovensko
Osebam najpogosteje grozijo po elektronski pošti, s pisemskimi pošiljkami in po telefonu. Pisma so bila še posebej popularna, ko je šlo za grožnje z antraksom, obravnavali so jih približno 50.
Andrej Anžič, namestnik generalnega direktorja policije: "Koliko in katere je lažje izslediti vam ne bom povedal, smo pa večino storilcev izsledili."
Grožnje v slovenskem prostoru pa tudi sicer niso ravno redke. Tako so v zadnjih letih, kot je razvidno iz statistike, zabeležili 192 anonimnih groženj tujim državnikom in 539 groženj oziroma pošiljk namenjenih slovenskim državljanom, 37 krat so grozili predsednikom države, vlade in državnega zbora. Med obiskom v Sloveniji so grozili tudi Billu Clintonu in papežu Janezu Pavlu II.
Anžič: "Večino grozilcev smo izsledili nekaj je bilo tudi izrečenih obsodb, nekaj pa jih je državni tožilec zavrnil."
Policija mora vsako grožnjo za katero izve sama, ali pa jo o njej obvestijo tuje policije ali varnostne službe vzeti resno in preiskavo izpeljati do konca.
Anžič: "Lahko je komu to šala ali kaj drugega vendar po zdajšnji zakonodaji policija mora reagirati."
Vsaka poslana ali izrečena grožnja, ki jo policija mora preiskovati res da stane davkoplačevalce od milijona pa tudi do 10 milijonov tolarjev. Vendar pa tudi veliki primeri, ki na sodiščih padajo kot za stavo še zdaleč niso poceni. Pa tudi marsikateri obsojeni kriminalec jo je odnesel nižjo kaznijo kot jo je dobil prekmurski šaljivec.