V zadnjem letu se je v Sloveniji količina denarja, vloženega v to kitajsko platformo, podvojila. Domen Dan Gaiman vodi agencijo, kjer 25 ljudi živi od ustvarjanja vsebin na TikToku. "Oglaševanja v Sloveniji sploh še ni, ko je prišlo oglaševanje na TikToku na Poljsko, je trg zrasel za desetkrat," je povedal.
TikTok vidi tudi kot priložnost za nove zaposlitve: "Če bomo želeli zadostiti potrebam trga, bomo morali v naslednjem letu, dveh izobraziti od 500 do 1000 ustvarjalcev na TikToku." V lanskem letu so z namenom promocije turizma v Ljubljani ustvarili dva posnetka, ki imata že blizu 130 milijonov ogledov. Njun doprinos znaša več kot milijon evrov.
Policisti na TikToku: od krofov do Titanika
Na TikToku se slovenski policisti šalijo glede mita, da obožujejo krofe. V upanju, da bodo v svoje vrste privabili mlade, policijski poklic predstavljajo na zabaven, šaljiv način z viralnimi plesi, skeči in popularnimi filtri na TikToku. Po drugi strani pa je slovenski urad za informacijsko varnost državnim uslužbencem izdal priporočilo, naj na službenih napravah TikToka ne uporabljajo.
Evropska komisija je šla še korak dlje in svojim uslužbencem platformo prepovedala. Gorazd Božič, vodja nacionalnega odzivnega centra za kibernetsko varnost SI-CERT, pojasnjuje, da gre za smiselne ukrepe glede na to, kakšne informacije zbira ta družbena platforma. "Težko si predstavljam, da bi imel direktor Sove odprt račun na TikToku. Po drugi strani pa vemo, da kadrovski oddelki uporabljajo ta družbena omrežja za iskanje kadrov," je povedal.
Koliko ur mladi vsak dan preživijo na TikToku? Kaj storijo, ko naletijo na neprimerno, nasilno, žaljivo vsebino? Kdo so Slovenci, ki imajo na TikToku več milijonov ogledov, všečkov in sledilcev? Kako z dvema posnetkoma do milijona evrov doprinosa? O vsem tem v oddaji Preverjeno na POP TV danes ob 22.10.
KOMENTARJI (35)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.