Počitnic je konec in začelo se je novo šolsko leto, z njim pa so se začele tudi spremembe voznih redov. Kot kaže, ti niso optimalno sestavljeni, saj nas je več potnikov iz različnih koncev države opozorilo, da so naleteli na težave s prevozi. Do nevšečnosti naj bi prihajalo predvsem zjutraj in v popoldanskem času.
Nad novimi voznimi redi se pritožujejo tako v okolici Ljubljane kot tudi na Štajerskem in Dolenjskem. "Nomago je ukinil nekaj jutranjih linij in otroci ne morejo v šolo. Ostajajo na postajah," sporočajo iz Posavja.
Podobno naj bi bilo tudi v okolici Novega mesta, kjer imajo težave predvsem na linijah, ki jih dijaki uporabljajo za pot v šolo. "Avtobusi so prezasedeni, dijaki ostajajo na postajah, avtobus jih ne pobere, ker je polno zaseden že na prvi postaji," je opozorila bralka in dodala, da so se številni starši že obrnili na prevoznika Nomago, a da jim konkretne rešitve še niso ponudili.
Nomago: Z začetkom novega šolskega leta je bilo implementiranih zelo veliko novosti
Iz družbe Nomago odgovarjajo, da niso ukinili nobene linije. "Z novim koncesijskim obdobjem od 1. julija vozne rede medkrajevnega potniškega prometa namreč usklajuje in določa DUJPP in ne več izvajalci prevozov. Julija in dodatno z začetkom novega šolskega leta je bilo v Sloveniji implementiranih zelo veliko novosti in nadgradenj, vzpostavile so se povezave s kraji, kjer doslej javni potniški promet ni bil dostopen, povečala pa se je tudi frekvenca prevozov," zagotavljajo.
Ob tem so dodali, da so marsikatero težavo, ki je nastopila s prehodom na nov vozni red, v zadnjih dneh že odpravili. "V Nomagu smo na praktično vse linije, ki jih izvajamo, že razporedili vozila z največjim možnim številom sedežev ter registriranimi stojišči, vse težave potnikov pa si prizadevamo razrešiti v najkrajšem možnem času," razlagajo.
Pravijo še, da so od začetka novega koncesijskega obdobja na DUJPP že poslali večje število predlogov za izboljšave. "Na nekaterih linijah namreč opažamo majhno število potnikov, medtem ko bi bilo na določenih relacijah zaradi potreb potnikov smiselno uvesti dodatne prevoze ob najbolj obremenjenih terminih," še pravijo in dodajajo, da so prepričani, da bodo na DUJPP v naslednjih dneh dodatno prilagodili vozne rede, da bodo v največji možni meri usklajeni s potrebami potnikov.
DUJPP: Težav se zavedamo in jih že rešujemo
Na Družbi za upravljanje javnega potniškega prometa (DUJPP) so nam medtem odgovorili, da se težav zavedajo in da jih tudi že rešujejo. "Ključno je, da smo začeli dobivati informacije iz terena in že odreagirali. Naša prometna služba je že bila v šolskem centru Novo mesto, imamo tudi sestanek v Krškem in tudi znotraj podjetja imamo evidenco vsega, kar se dogaja na terenu. Vsaj polovico težav smo že rešili ali pa jih v tem tednu tudi še bomo," je zagotovil Miran Sečki, direktor DUJPP.
"Potniki morajo imeti vsaj tako dobro ponudbo, kot je bila. Zakaj je v prvih dnevih morda niso imeli, pa je samo stvar usklajevanj in kakšnega nevedenja. Prepričan sem, da bo to v veliki meri kmalu rešeno," je dodal.
Poudaril je, da obtožbe, da so nekatere linije ukinili, ne držijo. "Linij nismo nikjer ukinjali, ampak smo obstoječi standard obdržali in ga za 20 odstotkov še povečali," je povedal in pojasnil, da bi moralo biti tako na splošno dovolj odhodov avtobusov.
Je pa povedal, da se je ponekod, denimo v Ivančni Gorici, število potnikov nepričakovano povečalo. "Potniki so ugotovili, da imajo boljše avtobusne povezave, zato ne želijo več na vlak. Tam smo imeli na primer dva avtobusa, kar se je zdaj izkazalo, da je premalo. Mi na vsako tako informacijo odreagiramo, imamo takoj sestanek s koncesionarjem in seveda povemo, da je treba zagotoviti dodaten avtobus," pravi Sečki.
"Verjamem, da je neprijetno, ampak prosimo za malo potrpljenja. Sem prepričan, da smo na pravi poti," je še povedal.
KOMENTARJI (120)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.