
O pred tednom dni umrlem pacientu naj sorodnikov o smrti sploh ne bi obvestili, že pred časom pa naj bi o smrti drugega pacienta obvestili napačne sorodnike. Vodstvo bolnišnice je zato odredilo kar dva interna strokovna nadzora.
Pacient naj bi na oddelku intenzivno interno medicino umrl pred tednom dni, a svojcev o smrti iz bolnišnice naj ne bi obvestil nihče. Ko so svojci umrlega sami kontaktirali bolnišnico so izvedeli, da je pacient umrl že pred časom. Ali je bilo z načinom obvečanja resnično kaj narobe, svojci namreč z umrlim naj sicer ne bi imeli veliko stikov, bo pokazal nadzor, v bolnišnici zatrjujejo, da postopke spoštujejo.
Kot je povedal predstojnik oddelka za patologijo Rajko Kavalar, je postopek takšen, da oddelek, na katerem pacient umre, svojce o tem obvesti s telegramom. Če ni odziva ali če svojci niso znani, potem obvestijo socialno službo in če tudi ta ni uspešna, obvestijo center za socialno delo oziroma upravno enoto.
Kdaj je pacient v resnici umrl, pa naj bi po Kavalarjevih besedah pokazal interni strokovni nadzor, ki so ga uvedli v bolnišnici.
Kaže pa, da to ni osamljen primer. Že pred časom naj bi namreč o smrti pacienta iz bolnišnice obvestili napačne sorodnike, katerih svojec je ležal na istem oddelku kot umrli pacient.
Da je zadeva še toliko bolj tragična, so jih le čez nekaj dni resnično morali obvestiti o smrti njihovega sorodnika. V prvem primeru naj bi sorodniki zahtevali le opravičilo, v drugem zahtevajo odškodnino. Kdo je in če je pri obveščanju o smrti pacientov zatajil, nenazadnje gre za izjemno občutljivo področje, bo tako jasno po opravljenem strokovnem nadzoru v bolnišnici.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.