V okviru "teroristične" zabave je skupina več kot desetih zamaskiranih, pred sodiščem na Tavčerjevi v Ljubljani odprlo "teroristično kuhinjo", kjer so pripravljali latinski-ameriško hrano. Skupina aktivistov je z akcijo izrazila nasprotovanje ravnanju Georgea Busha, njegove administracije in slovenske ter drugih kolaboratorskih držav. Aktivisti so odprli tudi "teroristično internetno klepetalnico", od koder so lahko mimoidoči lahko poslali elektronska sporočila v Belo hišo.
Aktivisti, ki verjamejo, da se jim bodo s podobnimi akcijami pridružile tudi druge skupine, so zbirali dobrodelne prispevke mimoidočih, ki jih bodo namenili za solidarnostni prispevek Tomiju Slugi iz Gornje Radgone, ki ga je v ponedeljek murskosoboško sodišče spoznalo za krivega ogrožanja varnosti ameriškega predsednika Busha in ki je za kritje dosedanjih sodnih stroškov zapravil 150.000 tolarjev.
Sluga je bil obsojen, ker je 20. maja 2001 po elektronski pošti na naslov Bele hiše poslal sporočilo: "Predsednik, rešite Zemljo, vi riti, ubili vas bomo v Ljubljani. Dobrodošli." Čeprav je obtoženi povedal, da se je rahlo opit le šalil, ga je senat obsodil na pogojno kazen štirih mesecev zapora s preskusno dobo dveh let.
Skupina omenjenih 'pozitivno kritično mislečih prebivalcev posameznikov' meni, da je Slugi slovensko sodstvo z oznako "terorist" v policijski kartoteki otežilo, če ne celo onemogočilo, svobodno prehajanje meja, gibanje in izražanje, kar je za vsakega aktivista in kritičnega posameznika pri delovanju nujno potrebno. Kot poudarjajo, njihov protest ni usmerjen proti zatiranju groženj s smrtjo, pač pa proti odnosu slovenskega sodstva do ameriških oblasti na eni strani in nekaterih slovenskih državljanov na drugi strani.
Kot so pojasnili, je bil namen "teroristične kuhinje" obsojenega vzpodbuditi k pritožbi na patetično, neduhovito in izjemno nevarno obtožbo, ki jo je izreklo "slovensko teroristično sodstvo", ter da tudi finančno podpreti pritožbo in novo sojenje.
Oče Tomija Sluge odstopil kot sodnik porotnik
Potem ko so Tomija Slugo spoznali za krivega, je danes kot porotnik na istem sodišču protestno odstopil njegov oče Roman Sluga, znani kulturni delavec iz Gornje Radgone. V odstopni izjavi je zapisal, da se ne strinja s tožilcem in z obsodbo sodnika Milana Forštnariča in zato zapušča obravnavo kot porotnik ter ne želi več sodelovati kot porotnik na tem sodišču. Napovedana obravnava, pri kateri je bil porotnik, je odpadla, izjavo pa je Roman Sluga potem predal predsednici sodišča.
V ponedeljek obsojeni Tomi Sluga se je danes sestal z zagovornikom Tiborjem Harijem, ki mu ga je po službeni dolžnosti določilo sodišče, in mu sporočil, da se bo na prvostopenjsko sodbo pritožil. Ob tem je povedal, da se je tako odločil tudi zaradi velike podpore javnosti.
SMS o primeru Sluga
Na primer Sluge se je odzvala tudi Stranka mladih Slovenije, kjer menijo, da okoliščine primera pričajo o servilnosti ameriški administraciji in da grožnja prek elektronske pošte ne povzroča resne nevarnosti, da bo zares napadena oseba pod mednarodnim varstvom.
V SMS še poudarjajo, da se politika ne sme vmešavati v delo pravosodnih organov na konkretni ravni, toda v primeru Sluga so morali izraziti ogorčenje nad sodbo, saj so sodišča prenatrpana s pomembnejšimi zadevami, predvsem pa s takimi, kjer posameznik nikakor ne more priti do svoje pravice.