"Stroka v Sloveniji je dobro opravila delo v zvezi z oceno varnostnih in okoljskih tveganj, dobro so svojo vlogo opravile tudi nevladne organizacije," je danes na novinarski konferenci ocenil poslanec LDS Pavel Gantar. "Zdaj pa je na vrsti diplomacija, ki mora od druge države članice EU zahtevati, da spoštuje skupne zakone in predpise. Slovenija mora še naprej vztrajati pri vključitvi v presojo čezmejnih vplivov terminalov na okolje," je še opozoril Gantar.
Gantar je ugotovil, da tokratno poročilo medresorske delovne skupine za problematiko plinskih terminalov, ki ga je v četrtek obravnavala vlada, v veliki meri temelji na mnenjih in stališčih iz javne razgrnitve projekta, ki je bila konec lanske jeseni v Kopru. "To poročilo kaže, da so resno obravnavali in presojali vse pripombe, tako stroke kot tudi nevladnih organizacij," je menil Gantar.
Gantar je ob tem spomnil na svoje opozorilo s seje odbora DZ za okolje in prostor, da se utegne javna razgrnitev tega projekta zgoditi na zastarelih dokumentih. To se je res zgodilo, vsaj za terminal v Žavljah, je danes ugotovil. Investitor je namreč medtem pripravil novo, dopolnjeno dokumentacijo za ta projekt.
Kot je znano, je vlada v četrtek ugotovila, da imata projekta plinskih terminalov bistven čezmejni vpliv, ki je tudi uničujoč in zato škodljiv. Zato naj bi bila oba predložena projekta plinskih terminalov v severnem Jadranu za Slovenijo nesprejemljiva.
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.