Kljub večkratnim celodnevnim in napornim sestankom s svojimi poslanci, ko do danes še ni jasno, koliko jih je Karl Erjavec zares prepričal o odhodu v opozicijo in svojo kandidaturo za mandatarstvo, je ta pred torkovim odločilnim sestankom optimističen: "Pričakujem, da bodo podprli moje mandatarstvo in da ne bodo še naprej podpirali vlade Janeza Janše. Prav tako pričakujem, da bomo čim prej vložili konstruktivno nezaupnico."
Če bodo vsi njeni podpisniki lahko prisotni na tajnem glasovanju, jo namerava vložiti do sredine februarja. "Konstruktivno nezaupnico bom vložil in interpelacije, ki so vložene, niso dimna zavesa, kot želi predstaviti aktualna vlada, ampak gre za to, da opozarjamo na slabo delo ministrov," pojasnjuje Erjavec.
Na podporo iz stranke izključenega Roberta Polnarja ne računa nihče. Branko Simonovič, ki se ni podpisal pod kasneje umaknjeno nezaupnico, v parlamentu pa ne bi rad izgubil podpredsedniške funkcije, se je pred dnevi zavzemal za odhod v konstruktivno opozicijo. Ivan Hršak, ki ne bi rad predal vodenja mandatno volilne komisije, molči, za Jurija Lepa ni dileme, Erjavca bi podprl, podobno tudi Franc Jurša, ki pa je opozoril, da se v ekstremni opoziciji ne vidi.
V primeru, da poslanska skupina DeSUS večinsko več ne podpira vlade, je v zraku tudi ministrstvo za kmetijstvo, je povedal Janša.
Kar pomeni, da utegne Janša, tako kot je decembra sredi epidemije zahteval odhod zdravstvenega ministra Tomaža Gantarja, k odstopu pozvati še drugega Desusovega ministra Jožeta Podgorška.
KOMENTARJI (135)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.