Vodja poslanske skupine največje koalicijske stranke SDS Jože Tanko je na spletni strani stranke opozoril na "ponovni poskus političnega umora" predsednika stranke in premierja Janeza Janše. Po njegovih besedah je Janša "velika kost v grlu že od časov pred osamosvojitvijo, pod trajnim udarom leve politike, ki pa ga nikakor ne more zlomiti in obsoditi".
Tanko meni, da se Janšo skuša odstraniti že od leta 1983. "A Janša je še vedno tu. Je še edini od osamosvojiteljev, ki je še ostal v prvi liniji. In to na najpomembnejši poziciji, na mestu predsednika vlade. Že drugič. In že drugič kot predsednik uspešne vlade," piše Tanko.
Pogrome doživljajo tudi drugi posamezniki v stranki, trdi Tanko, pri tem pa pravi, da se je nizkotno pisanje, ki da je bilo nekoč značilno le za tednik Mladina, razširilo na večinski medijski prostor. Pri tem pojasnjuje, da je najtežje, ko so napadi usmerjeni na družinske člane, otroke, celo na mladoletne. "Vendar to, kar doživljamo ostali člani SDS, ni niti senca tega, kar doživlja predsednik Janša," še dodaja Tanko.
SDS je, kot pravi Tanko, edina stranka, ki od informacijske pooblaščenke redno dobiva položnice. "Vsak zapis na spletu jo zmoti," pojasnjuje in dodaja, da tudi Janši položnice, "ker je nekdo v Pivki obesil predvolilni plakat izven označenega prostora".
Tudi tokrat inštitut protikorupcijska komisija
Tanko je prepričan, da je Janša postal tarča tudi zaradi zakonov o slabi banki in državnem holdingu. In tudi tokrat, kot leta 2008, ko je izbruhnila afera Patria, se je pojavila protikorupcijska komisija. "Tokrat 'Klemenčičeva'. Ki je pri obravnavi Janeza Janše z nedosledno uporabo lastnega zakona vrgla javnosti novo kost za glodanje – domnevno nezmožnost Janše, da dokaže premoženje v višini 210.000 evrov," nadaljuje.
Omenjena komisija bi se morala po njegovem mnenju ukvarjati tudi z drugimi zadevami, kot so poti njenega nekdanjega predsednika Draga Kosa, ki je po Tankovih besedah v času predsedovanja komisiji Janšo "lažno ovajal na Finskem".
"Zdržali bomo in ne bomo dali priložnosti, da nas zlomijo. Ne slabičem v koaliciji, še manj tistim, ki to sistematično počnejo že več kot 20 let," pravi Tanko.
Glede pozivov Janši, naj odstopi, dokler se ne razčisti vsebina poročila protikorupcijske komisije, pa Tanko piše, da stranka SDS takim pozivom že leta 1994 ob izbruhu afere Depala vas ni nasedala. Pravno je bila zadeva končana šele 10 let po izbruhu afere, opozarja Tanko. Takšno ravnanje stranke se je po Tankovem mnenju takrat obrestovalo, saj je stranka takrat znatno povečala podporo volivcev. "Če bi leta 1994 ravnali nenačelno in popustili pritiskom (objavljali so ankete, v katerih je 95 odstotkov ljudi obsojalo Janšo), SDS danes ne bi bilo," je končal.
KOMENTARJI (775)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.