Televizija Slovenija je sredi julija poročala, da se je namestnik predsednika KPK Simon Savski v zaprti skupini na Facebooku Miličniki - policisti odzval na razmisleke o stopnjevanju nasilja nad policisti s komentarjem, v katerem je za nezaupanje v policijo posredno okrivil predsednika SDS Janeza Janšo in nekdanjega notranjega ministra Aleša Hojsa ter izpostavil, da si takšnega voditelja ne želi.
Kot so danes sporočili iz KPK, je predsednik komisije Robert Šumi zaradi omenjenega zapisa na Facebooku opravil pogovor s Savskim. Pri tem ga je seznanil s svojim stališčem, da je bilo njegovo ravnanje, čeprav je bil zapis objavljen v zaprti skupini na Facebooku in kljub ustavno varovanim pravicam, "nepremišljeno, neprimerno funkciji, ki jo opravlja, ter neodgovorno do komisije in škodljivo za njeno integriteto", so stališče Šumija povzeli v sporočilu.
Šumi je Savskega tudi pozval, da se v bodoče izogiba takšnih ravnanj, sta se pa oba strinjala, da morajo biti zaposleni, še posebej pa funkcionarji komisije, pozorni na svoja ravnanja, "saj ravno oni javne uslužbence in funkcionarje pozivajo k temu, da morajo z lastnim zgledom krepiti ugled institucije, v kateri so zaposleni, da so funkcionarji 24 ur na dan in hkrati tudi nadzorniki vseh drugih funkcionarjev v Republiki Sloveniji".
Na KPK so navedli še, da predsednik komisije Šumi zagotavlja, da je senat pri sprejemanju svojih odločitev profesionalen, in sicer ne glede na to, kdo je obravnavana oseba.
Zato Šumi po njihovih navedbah zavrača "vsakršna takšna in drugačna namigovanja v javnosti, da bi bile odločitve senata pod njegovim vodstvom pristranske oziroma politično motivirane".
Šumi je obvestilo o razgovoru s Savskim poslal tudi predsednici republike Nataši Pirc Musar, ki je sicer pristojna za imenovanje in razreševanje članov senata komisije, so navedli.
KOMENTARJI (18)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.