Informacija, da ju je Sova na začetku decembra kazensko ovadila zaradi njunega pričanja na preiskovalni parlamentarni komisiji, ki se ukvarja s pritiski na Policijo, niso resnične.
Da take ovadbe nikoli ni bilo, je postalo jasno potem, ko je Informacijska pooblaščenka pred dvema tednoma na podlagi pritožbe enega od spletnih portalov zahtevala vpogled v dokumentacijo Sove - ona to pravico namreč ima - in ugotovila, da tam ti papirji ne obstajajo.
Vsaj nekaj je pri tej zgodbi nenavadno. Zakaj Sova, vodi jo Golobov izbranec Joško Kadivnik, že na začetku ni zanikala teh informacij?
Spomnimo, tako Boštjan Lindav kot Tatjana Bobnar sta namreč premierja Roberta Goloba obremenila političnih pritiskov, zaradi česar se je slednji znašel tudi v kriminalistični preiskavi.
Pred kratkim je sicer odstopil tudi predsednik te parlamentarne preiskovalne komisije, poslanec Gibanja Svoboda Miha Lamut, ki je šefu Sove, še preden je bil ta zaslišan, omogočil vpogled v zanj obremenilno pričanje Bobnarjeve.
Sum izdaje tajnih podatkov
Na začetku decembra smo obširno poročali o tem, da naj bi Sova zaradi suma izdaje tajnih podatkov na tožilstvo vložila kazensko ovadbo zoper nekdanjo notranjo ministrico Tatjano Bobnar in nekdanjega v.d. generalnega direktorja Policije Boštjana Lindava.
Vsa tri tožilstva, okrožno, specializirano in vrhovno, so sicer takrat zanikala, da bi prejela kakršno koli ovadbo.
Očitki iz ovadbe naj bi se nanašali na njuno pričanje pred parlamentarno preiskovalno komisijo o domnevnem političnem vmešavanju v Policijo. Na zaprtem delu naj bi namreč spregovorila o aretaciji domnevnih ruskih vohunov, pri tem pa nista imela odveze molčečnosti za razkrivanje podatkov o primeru, ki je označen s stopnjo tajnosti.
Lindav in Bobnarjeva sta takrat sicer ocenila, da gre za poskus njune diskreditacije.
KOMENTARJI (56)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.