Slovenija

Študentsko delo ostaja

Ljubljana, 19. 07. 2006 16.27 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Študentskega dela ne bodo ukinili, dokler država ne bo zagotovila možnosti študija vsakemu, ki bo sposoben študirati.

Nova predsednica ŠOS Saša Albreht pričakuje, da se bodo pogovorili o vseh odprtih socialnih vprašanjih.
Nova predsednica ŠOS Saša Albreht pričakuje, da se bodo pogovorili o vseh odprtih socialnih vprašanjih. FOTO: Dare Čekeliš
Na sestanku so se dotaknili tudi financiranja študentskih organizacij. Kot je poudaril Janša, z novo finančno perspektivo v naslednjem letu nastajajo nove možnosti, ki jih doslej ni bilo. Prepričan je namreč, da so študentske organizacije s svojimi programi sposobne konkurirati za evropska sredstva.

Predsednik vlade Janez Janša in predstavniki Študentske organizacije Slovenije (ŠOS) so se na uro in pol trajajočem sestanku dogovorili o nadaljevanju pogovorov med študenti in vladnim svetom za študentska vprašanja, ki se bodo začeli septembra. Dogovorili so se tudi, da bo informiranje v prihodnje boljše, je zatrdil premier. Ob tem je izrazil zadovoljstvo nad predlogom predsedstva ŠOS, da odprejo novo poglavje in "nadaljujejo na točki, na kateri je bilo veliko stvari usklajenih".

"Teme, ki so odprte, so znane, veseli smo pripravljenosti študentskih organizacij, da sodelujejo že v pripravljalnih fazah nekaterih zakonskih projektov, ki se nanašajo na štipendijsko politiko in druga področja," je dejal Janša.

Nova predsednica ŠOS: Stališča ostajajo nespremenjena

Da so z novim predsednikom vladnega sveta za študentska vprašanja, šolskim ministrom Milanom Zverom, že določili termine in teme, o katerih se bodo ponovno dogovarjali v septembru, je potrdila tudi predsednica ŠOS Saša Albreht. Nova predsednica pričakuje, da se bodo pogovorili o vseh odprtih socialnih vprašanjih, tudi o noveli zakona o subvencioniranju študentske prehrane, ki jo je pripravilo ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve in na katero je ŠOS že poslala svoje pomisleke oziroma pripombe.

Albrehtova sicer zatrjuje, da stališča ŠOS ostajajo nespremenjena, da pa se bodo vse odločitve sprejemale na predsedstvu. "Ne bo to samo moja odločitev," je dejala.

Študentsko delo zaenkrat ostaja

Študentsko delo bomo odpravili tisti trenutek, ko bo Slovenija sposobna s štipendijsko politiko zagotoviti enake izhodiščne možnosti, da bo vsak, ki bo sposoben študirati, to lahko storil ne glede na svoje socialno poreklo, je zatrdil premier Janša.
Študentsko delo bomo odpravili tisti trenutek, ko bo Slovenija sposobna s štipendijsko politiko zagotoviti enake izhodiščne možnosti, da bo vsak, ki bo sposoben študirati, to lahko storil ne glede na svoje socialno poreklo, je zatrdil premier Janša. FOTO: Dare Čekeliš

Glede študentskega dela je premier povedal, da ga zaenkrat ne bodo spreminjali, pač pa ga bodo "odpravili tisti trenutek, ko bo Slovenija sposobna s štipendijsko politiko zagotoviti enake izhodiščne možnosti, da bo vsak, ki bo želel in bo sposoben študirati, to lahko storil ne glede na svoje socialno poreklo". Temu se bodo po njegovi oceni približali z reformnimi ukrepi, ki sedaj dobivajo konkretno izvedbo z resolucijo o nacionalnih razvojnih projektih v obdobju 2007-2023.

Tudi o visokošolskem zakonu

Tako premier kot Albrehtova sta komentirala tudi v torek vloženo pobudo za začetek zbiranja podpisov za razpis naknadnega zakonodajnega referenduma o noveli zakona o visokem šolstvu. Janša meni, da v tem trenutku nekega bistveno drugačnega zakona ni možno sprejeti. "Če ga bo referendum razveljavil, bomo na začetku," je dejal. ŠOS pa se do pobude "še ni formalno opredelila", saj po navedbah Albrehtove še vedno razmišljajo o vložitvi ustavne presoje novele.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

vladimir_gajsek@yahoo.com
20. 07. 2006 10.46
Študentsko delo ni študij/// Študentsko delo zaenkrat ostaja /