Po podatkih ŠOU Ljubljana študent za pokritje osnovnih stroškov, to so bivanje, prehrana, literatura in prevoz, potrebuje 480 evrov mesečno. Za večino študentov je torej delo preko napotnice nujno, da sploh lahko plačujejo stroške študija. Druge oblike zaposlitve večinoma niso združljive s statusom študenta.
Razen zaslužka so tu še izkušnje, ki jih dijaki in študenti pridobijo med delom. Te so dragocene, saj se dijaki in študenti prvič soočijo z organizacijo in pravili vedenja v podjetjih, spoznajo svoje želje in potenciale. Izredno pomembni in pogosto zapostavljeni so tudi kontakti, ki jih študentje med delom navežejo s potencialnim delodajalcem, saj veliko študentov po opravljeni diplomi nadaljuje delo v podjetju in se tam tudi redno zaposlijo. Študentom delo preko napotnice pomeni tako možnost za zaslužek kot tudi priložnost, da teoretična znanja prevedejo v praktično delovno okolje.
Povprašali smo, ali na študentskih servisih opažajo razliko v ponudbi del za študente. Se v času krize delodajalci pogosteje ali redkeje odločijo poiskati delovno silo preko študentskih servisov? Zanimalo nas je, kako je s povpraševanjem oziroma iskanjem dela? Ali opažajo, da študentsko delo študentom služi kot glavni vir preživetja ali le kot dopolnilni zaslužek za višjo kakovost življenja v času študija?
KOMENTARJI (39)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.