Slovenija

Fides: Cerar osmešil sebe in izrekel veliko nezaupnico socialnemu dialogu

Ljubljana, 24. 11. 2016 10.31 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 6 min
Avtor
N.Š.K./V.L./STA
Komentarji
489

Ministrica za zdravje Milojka Kolar Celarc znova zagotavlja, da pri sklepanju sporazuma s Fidesom ni prekoračila pooblastil. V Fidesu pa so se ostro odzvali na besede premierja Cerarja, da gre pri sporazumu za zahtevno besedilo in da bodo s pomočjo strokovnjakov ugotovili, kaj točno pomenijo določila.

Več videovsebin
  • Iz SVETA: Boj med sindikati se nadaljuje
    01:51
    Iz SVETA: Boj med sindikati se nadaljuje
  • Iz 24UR: 'Takšnega premierja ne potrebujemo'
    03:14
    Iz 24UR: 'Takšnega premierja ne potrebujemo'
  • Iz 24UR: Sindikati proti Cerarju
    02:38
    Iz 24UR: Sindikati proti Cerarju
  • Iz 24UR: Plače v javnem in zasebnem sektorju
    01:31
    Iz 24UR: Plače v javnem in zasebnem sektorju
  • Iz 24UR: Negospodarnost?
    03:01
    Iz 24UR: Negospodarnost?
  • Iz 24UR ZVEČER: Ministrica na tnalu
    07:33
    Iz 24UR ZVEČER: Ministrica na tnalu
V Fidesu so se ostro odzvali na premierjeve besede.
V Fidesu so se ostro odzvali na premierjeve besede. FOTO: Miro Majcen

Sporazum, ki ga je ministrica za zdravje Milojka Kolar Celarc v torek parafirala z zdravniškim sindikatom Fides, je povzročil trenja v koaliciji in odprl konflikt z drugimi sindikati javnega sektorja. Vlada je sporočila, da bo vladno pogajalsko skupino prosila za dodatna natančnejša pojasnila vseh določb sporazuma s Fidesom. Vlada je tako ministrici za zdravje z vladno pogajalsko skupino danes naložila, da ji v najkrajšem možnem času za obravnavo na naslednji redni seji predloži natančnejša pojasnila k posameznim določbam parafiranega sporazuma s Fidesom, vključno s finančnimi posledicami.

Vlada je namreč danes obravnavala parafiran sporazum s Fidesom in ugotovila, da je v besedilu marsikaj tako navedeno, da ni kristalno jasno, je po seji vlade povedal minister za javno upravo Boris Koprivnikar.

Na podlagi dodatnih pojasnil vladne pogajalske skupine se bo vlada o parafiranem sporazumu tudi odločala. Pogajanja z drugimi skupinami javnega sektorja, ki so zaradi sporazuma s Fidesom zastala, ostajajo po Koprivnikarjevih besedah odprta.

A je ključno vprašanje, kaj je s sporazumom na področju zdravstva. "Ko bo na to vprašanje znan odgovor, bomo tudi vedeli, kako je z nadaljevanjem pogajanj," je dejal Koprivnikar in dodal, da so tako stališče izrazili tudi sindikati javnega sektorja.

Če pogajalska skupina želi, da se sestanejo, se bodo. Če pa bo njihov pogoj, da se vlada najprej opredeli do sporazuma s Fidesom, bo treba po Koprivnikarjevih besedah na to počakati.

Ministrica zagotavlja, da ni prekoračila pooblastil

Ministrica je danes spet zagotovila, da pri sklepanju sporazuma s Fidesom ni prekoračila pooblastil. "Če bo treba, bomo še dodatno pojasnili, ampak kar se mene tiče, je sporazum dogovorjen in rezultat izhodišč oz. pooblastil, ki mi jih je dala vlada," je dejala.

Kot je pripomnila ministrica, je premier Miro Cerar že povedal, da je po tem, ko se je podrobno seznanil s posameznimi točkami tega sporazuma, sam ugotovil, da je bilo "vse v danih okvirih pogajalskih izhodišč".

Fides: Cerar osmešil sebe in izrekel veliko nezaupnico socialnemu dialogu

Sindikat FIDES je prevzel svoj del odgovornosti in zamrznil stavko. Ravnali smo odgovorno do bolnikov in do naših kolegov, saj smo s sporazumom postavili temelje pomembnim pozitivnim spremembam v zdravstvenem sistemu. Zato pričakujemo in upamo, da se bo obdobje neodločnosti predsednika vlade čim prej zaključilo, ter da bo ravnal evropsko in podprl izpogajan ter parafiran sporazum o začasni prekinitvi stavkovnih aktivnosti. Fides

V Fidesu pa so se ostro odzvali na Cerarjeve besede. Kot opozarjajo, je bil Cerar še v torek zvečer prepričan, da "je sporazum po zagotovilih pristojnih služb, ministrstva za finance, ministrstva za zdravje in ministrstva za javno upravo v skladu z vladnimi izhodišči", v sredo popoldne pa je dejal, da bo dokler sindikati ne bodo zbližali svojih stališč, predlagal, da na vladi z odločitvijo o tem počakajo.

Z izjavo, ki jo je premier podal v sredo zvečer, ko je dejal, da gre pri sporazumu za zahtevno besedilo, zato bodo v četrtek s pomočjo pristojnih ministrstev, strokovnjakov pregledali določila in ugotovili, kaj točno pomenijo, pa po mnenju Fidesa "ni osmešil le sebe, temveč izrekel veliko nezaupnico socialnemu dialogu na področju zdravstva, ministrici za zdravje, celotni vladni pogajalski skupini ter nam, kot reprezentativnemu sindikatu zdravnikov in zobozdravnikov".

Štrukelj: V sporu smo z vlado, ne sindikati med sabo

Na premierjevo izjavo, da morajo najprej sindikati odpraviti medsebojne sporazume, šele nato bo vlada odločala o sporazumu z zdravniki, se je z ogorčenjem danes odzval tudi glavni tajnik Sindikata vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture Slovenije, Branimir Štrukelj, ki je dejal, "da gre za ponesrečen poskus, da bi se medsebojno sprlo sindikate v javnem sektorju".

Branimir Štrukelj opozarja, da med sindikati javnega sektorja ni nasprotij.
Branimir Štrukelj opozarja, da med sindikati javnega sektorja ni nasprotij. FOTO: Miro Majcen

"Poskus vlade, da se izvleče iz zagate, ki je posledica njenega neresnega pristopa do pogajanj, na račun sistematičnega netenja konflikta med sindikati, je okrepil minister Koprivnikar, ki je lamentiral o neusklajenosti sindikalne strani in si izmislil, da na krovni pogajalski skupini javnega sektorja sedita sindikata, ki imata diametralno nasprotna stališča," pravi Štrukelj in dodaja, da med sindikati javnega sektorja ni nasprotij ter da so stališča do pogajanj povsem poenotena. Prav tako je prepričan, da bo poskus netenja konfliktov sindikate le še tesneje povezal v boju za odpravo varčevalnih ukrepov v času znatne gospodarske rasti, v boju za odpravo anomalij in boljšega vrednotenja najnižje plačanih delovnih mest v skupini J in drugih skupinah.

Sindikati javnega sektorja smo naiven poskus predsednika vlade in ministra, da bi zanetila spor med sindikati, prebrali brez težav, kot smo jasno razumeli tudi presenetljivo sindikalistično stališče slovenske vlade, da je mogoče do resnih, vsebinskih pogajanj za izboljšanje vrednotenja dela delavk in delavcev priti le s stavko. Tudi prav. Branimir Štrukelj, Sviz

Štrukelj še dodaja, da sindikati javnega sektorja niso v sporu s Fidesom in ne nasprotujejo sporazumu med zdravniki in vlado. "Smo pa vsak dan v vse ostrejšem konfliktu s slovensko vlado, ki za različne skupine javnih uslužbencev in uslužbenk v okviru enotnega plačnega sistema uporablja povsem različne kriterije. Pogajanja s sindikati javnega sektorja niso propadla zaradi sporazuma z zdravniki, ampak nerazumnega vztrajanja vlade, da se večji del varčevalnih ukrepov odpravi šele v letu 2019, in zato, ker se o odpravi drastičnega, osemodstotnega znižanja plač v 'zujfovskem' letu 2012, sploh ni pripravljena resno niti pogovarjati," je ogorčen Štrukelj.

V Svizu še dodajajo, "da jih je parafiranje sporazuma z zdravniki, ki so si z njim znatno izboljšali plače in izposlovali z veljavnim plačnim sistemom nezdružljive posebnosti, zgolj prisililo v razmislek o preoblikovanju in prilagoditvi naših zahtev dosežkom zdravnikov in zdravnic." To pa je tudi razlog, da nadaljevanje pogajanj na temelju prejšnjih izhodišč ni več mogoče in je kot tako končano, še pravi Štrukelj, ki je vladi zagrozil s stavko.

Koalicija še vedno neenotna glede sporazuma

Je pa sporazum danes znova zaposloval koalicijo. Koalicijski partnerji tudi na današnjem srečanju niso zaprli odprtih vprašanj glede sporazuma s Fidesom, o katerem naj bi sicer vlada odločala prihodnji teden. Po besedah Simone Kustec Lipicer (SMC) pričakujejo, da bodo dialog nadaljevali in dosegli sporazum, ki bo najboljši možni kompromis med pogajalci in najboljša možna rešitev za državljane.

Milojka Kolar Celarc in Konrad Kuštrin.
Milojka Kolar Celarc in Konrad Kuštrin. FOTO: Miro Majcen

Koalicijski partnerji si namreč še vedno različno razlagajo sporazum, ki ga je ministrica v torek parafirala s sindikatom Fides. V DeSUS in SD so v minulih dneh ocenili, da sporazum ni sprejemljiv in ni rezultat koalicijskega dogovora, poleg tega pa je ogrozil pogajanja s sindikati javnega sektorja. SD je po besedah vodje poslanske skupine Matjaža Hana danes predložil tudi mnenje glede tistih dikcij v sporazumu, ki si jih po njihovih ocenah lahko vsak razlaga drugače.

Vlada bi utegnila danes o tem razpravljati, odločati pa verjetno ne. Premier Miro Cerar je namreč v sredo dejal, da vlada ne more odločati o sporazumu s Fidesom, dokler se sindikati ne dogovorijo med sabo.

Kustec Lipicerjeva je danes poudarila, da je tokrat prišlo do konflikta med sindikati, o čemer da je v sredo govoril tudi predsednik vlade. Po njenih besedah je treba ločiti, kaj je del socialnega dialoga, v katerem sodeluje vlada s socialnimi partnerji, kaj pa del dialoga, ki ga morajo partnerji opraviti v lastnih vrstah.

V SD so v sredo izpostavili tudi odgovornost Kolar Celarčeve. Vprašanje, ali bi se morala ministrica posloviti, če sporazum pade, pa po današnjih besedah Kustec Lipicerjeve presega glavne cilje in namene pogajalskega procesa.

Po mnenju podpredsednika DeSUS Tomaža Gantarja je dialog med sindikati pomemben, a bo treba verjetno najti še kakšno drugo rešitev. Danes je še ocenil, da je rešitev glede sporazuma sicer možno najti. Han pa je poudaril, da je socialni dialog tripartiten, v njem sodelujejo sindikati, delodajalci in vlada, ki pa se pogovoru ne more izogniti.

Zamrznjena stavka zdravnikov je sicer zaradi zapletov glede že parafiranega sporazuma z vlado lahko ogrožena. Po mnenju vodje poslanske skupine SMC so za to odgovorni vsi, ki sodelujejo v pogajalskem procesu. Ne le vlada, pač pa tudi sindikati, vsi skupaj pa so odgovorni do državljanov, je dejala.

Če sporazum pade, bo to za Fides pomenilo izredne razmere, pa je včeraj opozoril Kuštrin. V Fidesu poudarjajo, da ima posamezni sindikat po konvenciji Mednarodne organizacije dela pravico, da se pogaja in izpogaja. S tem zavračajo očitke, da bi bili oni razlog za propad pogajanj s sindikati javnega sektorja.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

KOMENTARJI (489)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

batom@pinkponk.com
25. 11. 2016 18.12
Fides je farsa. Ne podpirajmo jih!!!
kapljač1
25. 11. 2016 13.37
+0
Dogovor mora pasti. Manever Celarčeve in Cerarja, je razumeti, iskanje potrebnega časa. da se lażje pripravijo na "črni scenarijl", ki bo ali bi lahko sledil Fidesovi novi reakciji. Oziroma poskusu zaostritve stavke.
kapljač1
25. 11. 2016 13.43
+1
Fides med zdravniki nima večinske podpore. Se vidi da bajno služi samo elita dinozavrov. Mladi zdravniki, ki nosijo " v hiši vse stebre", so podplačani, in zamerijo Fidesu , "da so še od boga pozabljeni". Priložnost Cerarju, da se Fides skupaj s Kuštrinom "nasadi na kolac" in tam ostanejo za vedno. Takšne priložnosti ni dobro zapraviti, ker bi z padcem Fidesa, največ izgubil
kapljač1
25. 11. 2016 13.45
+1
Boter, Janša Ivan Janez, Johanček, Džoni.
grozjak
25. 11. 2016 13.58
+1
KAJ PA, ČE IMA CERARJEVA VLADA KLJUB TEMU, KAR KAŽE V JAVNOSTI, POLITIČNO IN MATERIALNO KORIST PRI POPUŠČANJU ELITI??? ni ravno skrivnost, da mižanje politikov lahko dopušča marsikaj
kapljač1
25. 11. 2016 14.03
+1
Zato so novodobni politiki, v začetku, vedno "preneumni", da bi imeli materialno korist.
kapljač1
25. 11. 2016 14.05
+0
Janša je četrt stoletja treniral, da ga s prsti v marmeladi več ni moč dobiti. Ti nese izpred nosa. Cerar taga še en mandat ne bo zmožen , vsaj pribliżno.
kapljač1
25. 11. 2016 14.09
+1
In da se "črni scenarij" izjalovi, bi se "sprehodli" po hodnikih zdravstvenih institucij pa hudo jezni pacienti. Predlagam, da zbor pacientov, kot krizni štab , ustanovijo "že včeraj."
PritlikaviTovariš
25. 11. 2016 12.36
+3
Klasično Slovensko :) Nihče se ne pritožuje, da ima premajhno plačo, ampak le, da ima sosed preveliko. Večjih bedakov od Slovencev ne najdeš.
resslovenka
25. 11. 2016 10.48
+5
Srčno upam da te poste berejo tudi tisti, ki se jih to tiče. Politična, zdravniška, sindikalna srenja. Kuštrin je rekel, da jih ljudje razumemo, kako bolano! Zdravniki, ki bolnike postavijo na barikade za dosego svojih požrešnih ciljev , naj takoj izgubijo delo v javnem zdravstvu! Če ste spremljali Tarčo na SLO1, se vam mora vse skupaj zagabiti do obisti. Niti eura javnega denarja več si ne zaslužijo nekateri. Bravo raziskovalni novinarji. Odstirate maske in nas navdajate z upanjem, da bo nekoč vendarle bolje. V bistvu je kljub vedenju, vsa dosedanja politika podpirala tako početje vedoč za vse umazane rabote na vseh ravneh javnega. Torej, našega!
ironi
25. 11. 2016 10.34
+6
Če bi se FIDES oz. g. Kuštrin bojeval za vse delavce v zdravstvu, od med. sester do veterana med. znanosti, z enakimi Watli, bi še človek razumel. A boj oz. vojna le za elito, pa bi moral v prvi vrsti preganjati PREMIER dr. Cerar, ravno tako tudi g. Štruklja za javni sektor. --DELAJTE DODANO VREDNOST IN TALAJTE-- Ta nateg (dogovor Kuštrin- Štrukelj) proti vladi oz. premierju, pa je milo rečeno "farsa" brez primera, za kar se mora zgoditi BUMERANG in odstranitev ministrice g. Kolarjeve, da vlada ne bi utonila zaradi očitnega javnega kriminala!! Če boste pasivni, boste fasali desno vlado, ki danes ni upoštevana v DZ, torej enako, kot v ZDA, in boste samo nemeli dogajanju v sistemu, ki ga sami razgrajujete!
zdrava.pamet
25. 11. 2016 09.59
+1
letos 1.1. so pa še sprejeli zakon, da če penzionisti ostanejo v službi, firma državi ne rabi plačati prispevkov....na roko pisano dohtarjem in profesorjem...ker revčeki z 2000 evri ne bodo mogli preživeti....
zdrava.pamet
25. 11. 2016 10.00
+2
zdrava.pamet
25. 11. 2016 10.08
+2
pa 40 dni dopusta imajo...če bi jim zmanjšali dopust na 30 dni, bi še ga vedno imeli veliko...pa še potreba po zdravnikih bi se zmanjšala....me zanima koliko dopusta imajo avstrijski zdravniki v primerjavi z avstrijskimi delavci....
zdrava.pamet
25. 11. 2016 10.37
+1
aha...pa davke so znižali tisti revčekom, ki imajo od 3000 do 5000 evrov plače....da bi jih stimulirali....
Kollerik
25. 11. 2016 11.43
-1
Za svoga šefa, ki parazitira davkoplačevalski denar in zraven sploh ne hodi na delo v parlament, se ne sekiraš toliko? On lahko??
grozjak
25. 11. 2016 12.02
ON NIMA ŠEFA, ZATO LAHKO POVE KAR HOČE.....KOT JAZ....
Kollerik
25. 11. 2016 12.03
+0
grozjak
25. 11. 2016 12.05
+1
Ne ni vic, to je privilegij!!! tu ste večina eni za janšo, eni za cerarja, eni za metko iz dupelj..... ne vidite pa problema....***FIDES JE NA OBLASTI!!!!!!
grozjak
25. 11. 2016 12.07
+1
***FIDES je moje poimenovanje vseh visoko izobraženih ljudi , ki so se naveličali čakati, da nesposobna država dvigne standard na raven razvitega zahoda, pa čeprav bo ob tem šlo vse v maloro.......
Kollerik
25. 11. 2016 17.52
korintos23
25. 11. 2016 09.10
+1
Kuštrunček je na TV povedal da ima 2500 evrov plače za redne ure, in kaj tu ni dobro?
wolfterier
25. 11. 2016 10.30
+4
Njegovo redno delo je stavkanje.Cerar smeši sebe,Koštrun pa vse zdravnike,pa to !
Janez Nasrase
25. 11. 2016 08.54
+1
"....gre pri sporazumu za zahtevno besedilo, zato bodo v četrtek s pomočjo pristojnih ministrstev, strokovnjakov pregledali določila in ugotovili, kaj točno pomenijo..." izgleda, da so sindikati angažirali vrhunske pravnike in Milojki uturili nekaj, kar kot ekonomistka sama sploh ni mogla razumeti.
Janez Nasrase
25. 11. 2016 08.57
+1
korintos23
25. 11. 2016 09.09
+2
Vajkim
25. 11. 2016 08.33
+11
Zdravnikov primankuje zato, ker so namerno omejevali vpis...rezervirano za elito tako je že 50 let.... Zakaj stari zdravniki delajo..stari tudi po 70 let....in kaj delajo...hodijo po hodnikih na sestanke...ne delajo nič.....vsi, ki so stari 65 let morajo izgubiti vodilne in vse privilegirane položaje...delajo naj kot običajni zdravniki...tako bodo mlajše generacije dobile priložnosr( ...velja za vse javne službe....kraje denarja....sam sem bil direktor..naročilnico sem podpisal..torej se ve kdo je kriv....zelo dobro sem pregledal ali so možne nižje cene....sodelavci so imeli možnost, da dobijo najcenejšega ponudnika...problem je bil, da me je politika prisiljevala , da podpišem dražja naročila.....seveda tega nisem naredil....moj naslednik je ves denar zapravil za stvari, ki niso bile niti slučajno potrebne.....s pomočjo politike so celo kasneje naredili 4 milijonsko škodo...nihče ni odgovarjal , ni bilo kontrole...plačali so davkoplačevalci....celo bila je prijava na policijo....pa niso namerno naredili nič
zdrava.pamet
25. 11. 2016 09.55
+0
letos 1.1. so pa še sprejeli zakon, da če penzionisti ostanejo v službi, firma državi ne rabi plačati prispevkov....na roko pisano dohtarjem in profesorjem...ker revčeki z 2000 evri ne bodo mogli preživeti....
Kollerik
25. 11. 2016 11.55
+0
"zdrava" pamet....za svoga šefa, ki parazitira davkoplačevalski denar in zraven sploh ne hodi na delo v parlament, razen ob kakšni interpelaciji..se ne sekiraš toliko? On lahko??
Levji
25. 11. 2016 08.25
+2
Dobro jutro in lep dan želim vsem poštenim Slovenkam in Slovencem.
wolfterier
25. 11. 2016 10.32
+1
askralj
25. 11. 2016 08.24
+2
Vsak ki nima denarja in ki more štedit se naj vpraša ali morejo štedit tudi tisti 37 ki so dobili azil ker se vozijo v neregistriranem avtu ki jih država ne kaznuje in rubi za nagrado dobijo topli dom in hrano nam se pa jemlje koliko je takih ko se jih ne vidi. Kje so delovna mesta če je denar za to?
ferencz 1
25. 11. 2016 08.23
+7
ha,ha, kaj pomeni tekst, 20 % višje plače sedaj zaposlenih! in še naprej šušmarjenje v popoldanskih urah pri zasebnih klinikah. Marš cmerar, sprenevedavec! rajši takoj zaposlite 200 zdravnikov, baje jih je 100 na borzi dela!
batom@pinkponk.com
25. 11. 2016 08.22
+9
Fides se lahko samo spelje. Dosegli so dno, ti "zdravniki". Ukc Maribor. Psihiater odzene pomoc iscocega, sredi noci in mu zeli prepovedati vstop v bolnico. Pacient nima moznosti izustiti ene besede. To ni zdravnik, to ni clovek. To je ogaba.
Viejo cabron
25. 11. 2016 08.19
+5
Cerarju se vidi, da je samo pravnik in nič drugega!
GrKo666
25. 11. 2016 08.15
+8
Zdravniki so plačani iz proračuna, ki ga plačujemo mi vsi. A zaboga ni nobene možnosti, da bi mi vsi, mogoče s kakšnim referendumčkom, določili, koliko naj ima Koštrun in tista elita plače? Bi nesposobne zabrisali iz službe? Če komu kaj ni prav, tujina vabi... Vseskozi poslušamo grožnje, da bomo ostali brez zdravnikov. Pošteni bi ostali, verjemite...
zdrava.pamet
25. 11. 2016 10.37
+1
palecetan
25. 11. 2016 08.13
+5
Sram naj bo Koštruna, bori se za svojo plačo, vozi se z visoko razrednim avtom, medicinko osebje (setre) pa ne morejo preživeti saj imajo minimalce. ZAKAJ IMAMO DAVČNO, ĆE BI OPRAVLJALA SVOJE DELO BI BILO DOSTI MANJ TAJKUNOV IN PODKUPOVANJ. Če vidijo iz podtkov da živi na veliki nogi naj nemudoma preverijo od kod ima sredstva, v kolikor se ne ujema z prijavljenimi podatki in mu vse zasežejo. Za zdravnike pa tako, vse ki imajo poleg zaposlitve v javnih ustanovah, ukinit espeje in d.o.o., ali pa naj delajo z samoplačniškimi prihodkom, mladim zdravnikom pa dati možnost zaposlitve in bo v zdravstvu precej bolje.
Vajkim
25. 11. 2016 08.37
+5
Davčna pobira navadnim državljanom...eliti ne...imajo nižje davke, črne prihodke, so celo invalidsko upokojeni in delajo preko pogodb in mesečno poleg penzije služijo cca 2000 evrov...davčna celo pozna ta primer....ne ukrepajo ker je iz elite
El Koronito
25. 11. 2016 08.04
+13
Čestitke za pogum ekipi Tarče, ki je, ne samo razkrila kriminal v zdravniških vrstah, ampak tudi pokazala vrsti nesposobnih birokratov, da so popolnoma nepotrebni. Zatajili so vlada, ministri, računsko sodišče, pkp, vrsta agencij in uradov, vodstva bolnišnic, sodišča da ne naštevam naprej. Zakaj torej redimo nesposobno armado birokratov, ki so v bistvu sami sebi namen. Menjale so se vlade, paraziti v javnih in državnih službah pa so se namnožili preko vseh mej. Namesto, da bi v roku enega mesca spremenili zakone, ki bi ZAPOVEDOVALI nabavo zdravil in medicinskih pripomočkov po najugodnejših cenah, DIREKTNO od proizvajalcev, bodo raje mencali, na koncu pa nihče ne bo odgovarjal za nič, karavana pa bo šla mirno dalje. Denarja v zdravstvu je dovolj, pravzaprav ga je toliko, da bi vsi lahko uživali prvovrstne javne zdravstvene storitve. Vendar pa sta pohlep in napuh zdravniške elite promočna. Prazaprav so hujši kot bankirji in politiki skupaj. Pri teh veš, da gre za pohlepne parazite, ki bi za pravo ceno prodali lastno mater. Pri zdravnikih pa smo le pričakovali večjo mero človeške etike, k čemur jih zavezuje tudi Hipokratova zaprisega. Žal so zatajili na celi črti. Tudi tisti, ki so tiho in samo prikimavajo. Ne pričakujte, da se bo vlada spremenila in začela delovati v dobrobit majhnega človeka. Rešitev iz neoliberalističnega primeža mogoča samo kot revolt vrednotam, ki nam jih vsiljujejo.
zdrava.pamet
25. 11. 2016 09.56
+1
JanezNovakJohn
25. 11. 2016 08.04
+4
Fidesu, zlasti kuštrinu ni za zaupat. Tu ne gre za sindikat (mladi in delavni zdravniki sindikata nimajo. Tu gre za močan zdravniški in finančni LOBI
Kollerik
24. 11. 2016 22.59
+63
Tale kuštrin in njegovi so sramota tako za državo, kot za zdravniški ceh. Marš, lešinarji!
sloman
24. 11. 2016 22.40
+21
niso tak problem sindikati ne vlada največji problem so pijavke(posredniki) ki bolnicam dostavljajo zdravila in druge pripomočke in tudi nekateri zdravniki ki imajo konflikt interesov predstavljate si sodnika ki si bi sam sodil kazen SPET VSE DRUGE STVARI GLEDATE KI NISO NAJBOLJ POMEMBNE
helter skelter
24. 11. 2016 22.50
+0
sledi denarju... tednik Mladina režimsko trobilo in glasilo Združene levice, je financiran z denarjem iz provizij v zdravstvu, z mafijskim denarjem..... DANES DOKAZANO V ODDAJI .... in tako pridemo do interesa Kučanovega kroga po obvladovanju vlade in s tem financ v državi s podporo medijev.....