
V pričanju na novomeškem okrožnem sodišču je zdravnik, ki je na kraju umora nudil prvo pomoč, povedal, da je najprej skušal rešiti življenje, zato je odredil, da takrat še živega Bojana gasilci prinesejo na cesto. Takrat seveda niso pazili, kje hodijo, saj je bilo najpomembneje rešiti življenje, je poudaril zdravnik. Dodal je, da so se gibali, kjer je bilo potrebno, poleg tega pa zdravstvenemu osebju ni nihče rekel, kje lahko in kje ne smejo hoditi. Bi jih policist moral opozoriti? "Če zdravniki lahko pridejo do trupla mimo sledov brez škode, potem moramo policisti seveda sledove zavarovati in ljudi usmeriti mimo identificiranih sledi do trupla," je povedal Anton Dvoršek, docent za kriminalistiko iz Visoke policijsko – varnostne šole.
Policist, ki je bil prvi na prizorišču in je tudi pričal pred sodiščem, pa je povedal, da so kraj takoj zavarovali. "To v praksi pomeni, da mora policija, takoj ko pride na prizorišče, odstraniti vse, ki se na tistem kraju nahajajo, potem pa napeljati trak oz. kako drugače zavarovati kraj tako, da do njega - razen reševalcev in gasilcev, če je to potrebno - nihče nima dostopa," je razložil Anton Dvoršek.

Kot je pred sodiščem zatrdil policist, sta reševalno in gasilsko vozilo ustavila za policijskim avtomobilom, ki je bilo več metrov oddaljeno od prizorišča. S fotografij pa bi lahko laično sklepali, da temu ni tako. Prav na kraju, kjer naj bi prišlo do streljanja, naj bi dvakrat obrnil rešilec, ker je to edini razširjeni del sicer ozke gozdne ceste nekaj 100 metrov naprej in nazaj. Čez prizorišče naj bi zapeljalo tudi policijsko vozilo. Ob teh fotografijah se pojavlja vprašanje, ali je šlo pri trojnem umoru na Gorjancih za strokovne napake ali za povsem zakonito in pravilno ravnanje policistov. Na to bo moralo odgovoriti sojenje, ki se bo nadaljevalo 4. novembra.