"Predloge obeh držav bomo preučili z danskim predsedstvom EU in če bomo menili, da so spremembe možne, se bomo potrudili, da bi jih tudi dosegli," je po današnjem srečanju v Ljubljani poudaril Straw.

Tudi minister Rupel je v kratki izjavi po srečanju dejal, da je bil sestanek namenjen predvsem informiranju britanske strani o trenutnem stanju v pogajanjih med Slovenijo oziroma Češko in EU oziroma o stališčih dveh držav do predloga, ki ga je za sklep pogajanj pripravilo dansko predsedstvo. Pri tem sta ministra Rupel in Svoboda britanskemu kolegu skušala predstaviti argumente obeh držav, pri čemer pa ju je po Ruplovih besedah najbolj zanimalo, ali je po mnenju Londona na voljo še dovolj manevrskega prostora za kakšno izboljšanje sedanjega položaja Slovenije in Češke, saj sta državi, kar zadeva finančni paket, v precej podobnem položaju.
Svoboda je bil v svoji izjavi zelo kratek. Kot je ocenil, so najpomembnejša vprašanja, ki so še ostala na mizi, tista, povezana s financami oziroma proračunom. "Želeli smo se seznaniti z britanskimi stališči in verjamem, da nam bo uspelo pogajanja uspešno skleniti. Povsem jasno pa je, da mora biti položaj Češke po vstopu v EU boljši kot pred tem," je bil odločen minister Svoboda.