Danes 56-letni hrvaški državljan, nov osumljenec za grozljiv štirikratni umor v Tekačevem, si, če obtožbe držijo, zagotovo ni predstavljal, da ga bo roka pravice dosegla kar četrt stoletja kasneje. Po naših neuradnih informacijah naj bi sicer do sedaj živel na enem od hrvaških otokov. Do osumljenca naj bi organe pripeljale biološke sledi, ki jih je osumljenec sam pustil na kraju zločina. Našli so jih na improvizirani maskirni kapi, odvrženi na dovozu hiše groze.
"Se pa ravno v zvezi s temi biološkimi sledmi velikokrat zgodi, da se po dolgih letih situacija spremeni, ko se pač ugotovi, da sledi pripadajo nekomu drugemu. Posebej, recimo, v Združenih državah Amerike," pravi odvetnik Boštjan Penko.
Podrobnosti na celjskem državnem tožilstvu ne razkrivajo, sporočili so le, da bodo v najkrajšem možnem času na celjsko sodišče vložili zahtevo za preiskavo. "Tožilstvo bo po vsej verjetnosti predlagalo, da se postopek zoper njega in zoper Kristjana Kamenika združi. Torej, da se ta postopka obravnava skupaj," je pojasnil Penko.
In čeprav sledi s kraja kažejo na možno vpletenost vsaj še dveh oseb, se s tem vseeno končuje kriminalistična preiskava zoper morebitne preostale udeležene, saj je marca letos pregon zastaral, je razložil nekdanji kriminalist Miroslav Žaberl.
Na vprašanje, če bosta tako dva morebitna sostorilca ubežala roki pravice, je Žaberl odgovoril: "Točno tako. Tudi če bi ta dva obdolžena, ki sta znana, povedala, kdo je še sodeloval pri kaznivem dejanju, bi morebitni sostorilci ušli roki pravice."
Prvoosumljeni Kamenik medtem še vedno vztraja, da je nedolžen.
KOMENTARJI (46)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.