Artur Štern, ki je v boj za predsedniški stolček vstopil s karatejskimi kretnjami, je za 24ur.com povedal, da je bilo vse skupaj potegavščina. Štern naj bi se namreč le pretvarjal, da namerava kandidirati za predsednika. Njegovo kvazi kandidaturo so posneli na filmski trak, zdaj pa nameravajo dokumentarec z naslovom Gola resnica predvajati v kinematografih.
Pri nastajanju filma sta poleg glavnega igralca - Arturja Šterna - sodelovala Franci Kek in režiser Vojko Anzeljc, kot idejni vodji. Kek je za 24ur.com povedal, da je za film vedelo le deset ljudi, zato se še niso pogovarjali z nobenim večjim distributerjem. Pričakujejo pa, da bodo film, ki so ga snemali od začetka avgusta, predvajali v vseh večjih slovenskih mestih. Šlo je za neke vrste medijski eksperiment, kako se Slovenci odzivajo na različne situacije, je še pojasnil Kek.
''Prekinjamo predsedniško kandidaturo Arturja Šterna. Ob tem moramo najprej povedati, da nismo hoteli ljudi preslepiti z lažnim kandidatom. To lahko stori vsak, saj imamo takšno zakonodajo. Predsedniška kandidatura je služila kot platforma, na kateri smo izvajali eksperiment, ki se je ukvarjal predvsem z reakcijami na Arturjeve provokacije in izzive. Preizkušali smo, kakšne so reakcije na resnične izjave, polresnice, neresnice in umetno izzvane trače. Zanimalo nas je tudi, kako poteka selekcija podatkov med ljudmi. Kandidaturo umikamo v času, ko še ne moremo škodovati oziroma vplivati na izid volitev,'' so zapisali v sporočilu za javnost.
''Vzporedno z Arturjevo zgodbo smo posneli skrite kamere, ki bodo del dokumentarnega filma in skušajo pokazati, kako ljudje verjamejo medijem, avtoriteti uniforme in celo povsem praznim lažem. S pomočjo ponarejenih časopisnih člankov smo prikazali avtoriteto tiskane besede, moč medijev. Vsake krivde moramo oprati Jasmino, ki je zgolj del eksperimenta in skritih kamer, najeta kot igralka. Arturja je videla samo na snemanju skritih kamer ter tiskovnih konferenc in z njim v življenju ni imela nič. Izvedla je pogumnem in brezkompromisen medijski nastop,'' so dodali.
Štern je sicer zbral 145 podpisov, vendar je, tako trdi, podporo iskal zgolj pri prijateljih. ''Vsi bodo za vedno deležni moje neizmerne hvaležnosti,'' je dejal. Tako po njegovem mnenju ni šlo za norčevanje iz ljudi, ki so ga podprli s podpisi, temveč za norčevanje iz same predsedniške kampanje.
KOMENTARJI (24)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.