Slovenija

Stavke v komunalnem podjetju Marjetica Koper ne bo

Koper, 24. 02. 2020 20.45 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Vodstvo in zaposleni v komunalnem podjetju Marjetica Koper so na večurnih pogajanjih le sklenili kompromis, tako da stavke, katere začetek je bil napovedan za torek, ne bo. Novo vodstvo podjetja je ob že rešeni stavkovni zahtevi glede sklenitve kolektivnega nezgodnega zavarovanja pristalo tudi na zvišanje plač za 3,65 odstotka.

Deležniki so se danes dogovorili, da bo zvišanje plač v višini 3,65 odstotka, kot to določa nova tarifna priloga h kolektivni pogodbi za komunalne dejavnosti, ki je začela veljati z letošnjim letom, izvedeno s 1. marcem, so po koncu pogajanj sporočili iz Marjetice Koper.

Za torek napovedane stavke torej ne bo, dialog med vodstvom in zaposlenimi pa je znova vzpostavljen.
Za torek napovedane stavke torej ne bo, dialog med vodstvom in zaposlenimi pa je znova vzpostavljen. FOTO: POP TV

"Podjetje bo sredstva za namen povišanja plač zagotovilo z optimizacijo poslovnih procesov in iskanjem notranjih resursov," so navedli.

Glede kolektivnega nezgodnega zavarovanja za 230 zaposlenih so se medtem dogovorili že na pogajanjih konec minulega tedna.

Danes pa je bilo na pogajanjih govora še o izvenstavkovnem predlogu, in sicer pričetku pogajanj za sklenitev nove podjetniške kolektivne pogodbe. Vodstvo Marjetice Koper se namreč strinja s takojšnjim začetkom pogajanj, tako da bi bila kolektivna pogodba sklenjena že do 1. junija.

Za torek napovedane stavke torej ne bo, dialog med vodstvom in zaposlenimi pa je znova vzpostavljen. Škripal je kar nekaj časa, to pa je nakazovala tudi lanska ustanovitev sindikata komunale, varovanja in poslovanja z nepremičninami pod okriljem Zveze svobodnih sindikatov Slovenije.

Odločitev za napoved stavke je padla, ko se direktor Alfred Draščič, kot trdijo v stavkovnem odboru, ni zmenil za pobudo zaposlenih o uskladitvi plač s panožno kolektivno pogodbo. Medtem so Draščića razrešili, podjetje pa zdaj kot vršilec dolžnosti direktorja vodi Davor Briševac.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • Powered, bencinska kosilnica
  • Lounge naslanjač Relax
  • Lounge set Maja      
  • Gardena, robotska kosilnica      
  • žar
  •  Vrtna hiška, lesena, mikka
  • Scheppach visokotlačni
  • Lounge set Alex
  • Karcher visokotlačni
  • Villager robotska kosilnica
  • paviljon
  • sedežna fiesta

KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ni_mi_vse_eno
24. 02. 2020 21.51
+2
Napadi na novinarje, članek pa za komentiranje zaprejo. Javnost vendar ne sme izvedeti, da je svoboda izražanja nad svobodo posameznika biti užaljen. Edino v dveh primerih je svoboda govora omejena in to je, če je možnost, da moti javni red in mir in če je javno hujskanje (spodbujanje sovražtva). Osebno lahko rečeš drugemu karkoli, pa je pač to tvoje mnenje in odziv drugega na tvoje mnenje je irelevanto. Svoboda govora ima prednost pred "svoboda ne biti užaljen od drugega". Več t.ly/52NPE si lahko preberete tu, dr. M. Zupančič. Novinarji bi morali biti veseli, da ljudje iščejo resnico in v iskanju resnice tvegati verbalni napad. Seveda je pa treba strogo sankcionirati vsako fizično nasilje. To je popolnoma nekaj drugega, kot če nekdo pove svoje mnjenje. To, da je nek kekec hotel povoziti kamermana in snemalca na pločniku v Gorici, to je pač napad in ne spada v svobodo izražanje, čeprav je s svojim napadom veliko povedal o vrednotah nedotakljivosti življenja.