
Sporočili so še, da sodelujejo z vsemi nadzornimi in strokovnimi institucija in da bodo po potrebi uvedli dodatne ukrepe. "Bomo pa čez vikend izvedli še nekaj priporočenih ukrepov in verjamemo, da bo voda v kratkem neoporečna," so zapisali.
Dodali so, da ima onesnaženje vode tudi poslovno škodo, ki pa je v tem trenutku manj pomembna. "Naš cilj je, da čim prej zagotovimo varno delovno in nakupovalno okolje," so dodali. Odškodninskega zahtevka doslej še niso prejeli.
Z Nacionalnega inštituta za javno zdravje pa so sporočili, da so danes opravili epidemiološko preiskavo pri devetih, v četrtek pa pri 25 osebah. NIJZ je danes po ponovnem pregledu popravil število anketiranih, skupno so zaradi onesnažene vode obravnavali 580 obolelih.
Na spletni strani so zapisali, da je bilo med klicatelji tudi nekaj posameznikov, ki so se okužili po stiku z obolelo osebo znotraj družine.
V primeru hujših ali dolgotrajnejših zdravstvenih težav na NIJZ svetujejo, da se oboleli obrnejo na zdravstveno službo.
V ljubljanski veleblagovnici Maximarket, ki jo upravlja Mercator, so pred dnevi pri osebju zaznali prebavne težave. Vzorčenje vode na pipi v stavbi Maximarketa, ki ga je opravilo komunalno podjetje Voka Snaga, je prejšnji teden pokazalo, da je voda onesnažena z bakterijo E.coli, ki je zanesljiv indikator fekalnega onesnaženja. Zaradi slabosti je bilo v zadnjih dneh po poročanju medijev odsotnih več zaposlenih v bližnjih stavbah, med drugim poslanci DZ ter zaposleni v NLB in ministrstvu za zunanje in evropske zadeve.
KOMENTARJI (20)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.