Viri Pop TV pravijo, da je skupina tožilcev za pregon organiziranega kriminala z zahtevo po zavarovanju Šrotovega premoženja uspela na ljubljanskem sodišču, in sicer za štiri nepremičnine oziroma zemljišča v lasti družine Šrot. Premoženje naj bi namreč Boško Šrot prepisal tudi na družinske člane.
Hišo družine Šrot v Laškem naj bi Boško Šrot že pred časom prepisal na svojo ženo. A sodišča to ni zmotilo, saj je za hišo vseeno izdalo prepoved obremenitve in odtujitve, enako pa naj bi storilo tudi za vse ostale nepremičnine in zemljišča v Laškem in Celju, ki so v lasti družinskih članov Šrota. Niso mu pa zasegli delnic.
Šrotov odvetnik Aleš Maček sklepa sodišča ni želel komentirati, se bo pa nanj gotovo pritožil tudi zato, ker ne gre za osebno premoženje Boška Šrota. A zakon je jasen. Premoženjska korist, pridobljena s kaznivim dejanjem, se lahko odvzame tudi bližnjim sorodnikom, tudi če je bilo premoženje preneseno na njih.
Na to policija opozarja že dalj časa. Notranja ministrica Katarina Kresal pravi, da je bistveno, ''da se ta protipravno pridobljena premoženjska korist vrne nazaj tistemu, ki mu je bila odtujena. To, da se denar vrne nazaj, je prioriteta dela policije, predvsem pa nacionalnega preiskovalnega urada.'' Tudi generalni direktor policije Janko Goršek pravi, da se mu zdi popolnoma pravilno in smotrno, da se vrne premoženje, ki je bilo protipravno pridobljeno.
Naj spomnimo, da tožilci prvič s predlogom zavarovanja Šrotovega premoženja, ki so ga naslovili na celjsko sodišče, niso uspeli, saj je preiskovalni sodnik zavrnil zavarovanje 26 milijonov evrov vrednega Šrotovega premoženja.
Že pred časom pa so na ljubljanskem sodišču zavarovali tudi premoženje Igorja Bavčarja za več kot 20 milijonov evrov, poleg tega pa še premoženje treh podjetij. Zamrznjeno bo vsaj do še do julija.
KOMENTARJI (115)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.