Državni zbor je sprejel zakon o preprečevanju korupcije, ki ga je podprlo 49 poslank in poslancev, le dva sta bila proti. Zakon določa ukrepe za preprečevanje in zatiranje korupcije na zakonodajni, institucionalni in praktični ravni, hkrati pa je tudi podlaga za pripravo resolucije o preprečevanju korupcije v RS. Zakon bo tudi vzpostavil mehanizme za odpravljanje pogojev za nastanek in razvoj korupcije, ki naj bi dolgoročno vodil v vzpostavitev takšnega pravnega in institucionalnega sistema, ki bo sposoben bolj dosledno uveljavljati odgovornost za korupcijska ravnanja.

Zakon predvideva ustanovitev neodvisnega državnega organa, posebne komisije za preprečevanje korupcije, ki se bo v okviru svojih pristojnosti zoperstavil korupciji s tem, ko bo opravljal nadzor nad premoženjskim stanjem funkcionarjev. V to komisijo, imenoval, razreševal in nadziral jo bo državni zbor, bo prešel sedanji urad vlade za preprečevanje korupcije. Namen zakona pri tem sledi odpravljanju vzrokov za korupcijo in njenemu preprečevanju in predpostavlja, da bo vzporedno potekal tudi sistem učinkovitega represivnega delovanja obstoječih institucij. Zakon, kot trdijo njegovi snovalci, pri tem ne nadomešča delovanja policije, tožilstva ali drugih organov in institucij.
Zadnji dan seje pod streho kar deset zakonov
Državni zbor je zadnji dan decembrskega zasedanja sprejel deset zakonov. Sprejeli so zakon o preprečevanju korupcije, zakon o spodbujanju razvoja turizma, zakon o delovnih in socialnih sodiščih, zakon o prenosu nalog nekaterih vladnih služb na ministrstva ter zakon o zavarovanju in financiranju mednarodnih gospodarskih poslov. Poslanke in poslanci so novelirali še zakone o pravdnem postopku, o javnih naročilih in o zdravstveni dejavnosti. Državni zbor je v petek dopoldne sprejel tudi dopolnitve pomorskega zakonika, sprejel zakon o divjadi in lovstvu ter ratificiral devet mednarodnih pogodb.