
Denar posojajo preko številnih podjetij in društev, ki jih ustanavljajo njihovi prijatelji, znanci in neznanci. Poglejmo le nekaj imen: humanitarna in pevskih društva, dobrodelni zavodi, društva za dobrovoljne dejavnosti, športna društva, študentski center Celje, kulturno umetniška društva ter razna podjetja, ki poslujejo tako v Celju in Ljubljani, kot tudi v drugih slovenskih krajih.
"Na zastavljalnem trgu iščemo med ponudbo in povpraševanjem, torej povezavo med posojilojemalci in investitorji. Nastopamo kot posredniki, ki izpolnjujemo tako želje posojilojemalcev kot tudi investitorjev, ki želijo investirati svoj kapital," je povedal Marko Romanič, predstavnik enega od podjetij, ki posoja denar.

Mladi podjetniki, ki so bili zaradi goljufij, ponarejanja listin, oderuštva, izsiljevanja in drugih kaznivih dejanj že ovadeni, pa medtem po neuradnih podatkih denar usmerjajo iz enega podjetja v drugo podjetje oz. v društvo, jih spravljajo v stečaje, denar pa, po naših informacijah, odteka celo v Ameriko, kamor vse pogosteje potujejo.
Alek Gradišnik zatrjuje, da je vsa mafijska fama okoli pranja denarja čista izmišljotina.
Na policijo pa se še vedno obračajo opeharjeni oškodovanci, ki so zaradi domnevno spornih posojilnih pogodb, ostali brez imetja, ki so ga zastavili. Mnogi so ostali brez avtomobila ali nepremičnine. Zanimivo pa je, da je posojilne pogodbe, po naših informacijah, tudi v teh podjetjih overjal notar Boris Lepša, enako kot v Orionu. In podobno kot v Orionu, se tudi tu oškodovanci poslužujejo civilnih tožb, v katerih izpodbijajo sporne posojilne pogodbe.