"Še vedno niso izpolnili mojih pogojev za normalno opravljanje strokovnega dela; prvega sem izpolnil sam", trdi Dušan Jamšek, ki je s svojim denarjem kupil omaro za shranjevanje psiholoških podatkov učencev. Preostale pogoje naj bi po njegovem morala izpolniti ravnateljica. Ta naj bi mu pisno zagotovila, da bo umaknila pritožbi na sklep Delovnega in socialnega sodišča proti njemu, in ustavila postopek o prekinitvi delovnega razmerja.
Ravnateljica Damjana Korošec nam je po telefonu povedala, da njegovih zahtev ne namerava izpolniti in da bo o njih najverjetneje odločalo sodišče.
O pismih učencev, iz katerih je razvidno, da naj bi jih grobo žalil, Jamšek pravi, da jih ni prebral. Zatrjuje, da njegove metode poučevanja niso sporne in dodaja, da so užaljeni otroci ta pisma pisali, ker pri njegovem predmetu niso mogli barantati za ocene. Jamšek tako vztraja pri svojem: "Učitelji so neredko popolnoma nezaščiteni pred izjavami otrok. Zato se dogaja, da učenci vodijo pouk, da so učitelji deležni njihovega nasilja," pravi Jamšek.
V društvu Pobuda za šolo po meri človeka se z Jamškom strinjajo. Pravijo, da naj bi ravnateljica upoštevala le mnenje učencev. V imenu društva je dr. Hubert Požarnik povedal: "Če se bo tako nadaljevalo, da bodo vedno zaščitene pravice učencev, bo to po našem mnenju privedlo do še večje anarhije kot je že, anarhije, v kateri tudi učitelji ne bodo mogli več zdržati."
Ravnateljica Damjana Korošec pa je še vedno prepričana, da Jamšek le izsiljuje, ker ga želi odpustiti. Za njegove domnevno sporne metode poučevanja in umirjanja učencev pa Koroščeva pravi, da žaljenje učencev, ki mu ga očitajo, ne spada v šolo.
Res žalitve, ali zgolj zlonamerne govorice?
Ravnateljica želi šolskega psihologa odpustiti, ker naj bi ta med poukom žalil učence, jim kazal rumene kartone, jih zmerjal, da so "umetno oplojeni" in tako prekoračil svoja pooblastila. Učitelj obtožbe zanika in trdi, da gre zgolj za govorice.
Jamšek je vodstvu šole sporočil tudi svoje zahteve, med njimi to, da želi imeti omaro za shranjevanje zaupnih šolskih dokumentov. Pri gladovnem protestu namerava vztrajati toliko časa, dokler mu ne bodo zagotovljene ustrezne delovne razmere. Zaplet obravnava tudi šolski inšpektor. V primeru, da bo ugotovil, da je učitelj pri delu uporabljal nedovoljene metode, bo ta ostal brez službe.