Zagovornica Kristijana Kamenika Marjetica Nosan je zaradi bolezni svoje stranke podala predlog za preložitev obravnave, ki ga je predsednik petčlanskega senata Marko Brišnik sprejel. Glavna obravnava naj bi se tako nadaljevala v začetku oktobra.
Celjsko višje sodišče in pristojno državno tožilstvo pa sta minuli teden zavrnili predlog Fijavževega zagovornika Danijela Planinšca, ki je že na prvi obravnavi predlagal izločitev predsednika senata Brišnika, državne tožilke za posebne zadeve Branke Zobec Hrastar in predsednika Okrožnega sodišča v Celju Andreja Pavline iz postopka.
Planinšec je takrat svoj predlog po izločitvi pojasnil z besedami, da je Višje sodišče v Celju ob razveljavitvi prvotne razsodbe, po kateri so bili vsi obtoženi, razen Kamenikove, ki je bila takrat že na begu, spoznani za krive očitanega kaznivega dejanja, ugotovilo nepravilnosti v kazenskem postopku. Predsednik takratnega senata Milko Škoberne je namreč tik pred izrekom obremenilne razsodbe na celjski policiji osebno prevzel obremenilne listine oziroma dovoljenja za navidezen odkup mamil. Ko je to storil, meni Planinšec, je zbudil dvom v svojo nepristranskost in dvom o verodostojnosti pridobljenih manjkajočih listin.
Naloga novega predsednika senata Brišnika pa bi bila, da listine, ki so po zatrdilih Planinšca v kazenski spis prišle na nezakonit način, izloči iz spisa. Ker pa tega ni storil, je Planinšec predlagal njegovo izločitev ter izločitev tožilke Hrastarjeve, za katero dvomi, da bi bila sposobna sodišču predložiti vse dokaze, ki obtožene obremenjujejo in razbremenjujejo. Ker je predsednik celjskega okrožnega sodišča Pavlina obrambi v prejšnjem postopku očital, da zavlačuje s sodnim procesom, višje sodišče pa je ugotovilo, da je zavlačevanje na strani sodnega senata, je Planinšec predlagal tudi njegovo izločitev.
Glavne obravnave pa se ne udeležuje obtoženi Alojz Založnik, ki ga je španska policija julija letos priprla zaradi preprodaje mamil. Obstaja možnost, da bo Založnik prestajal zaporno kazen v enem izmed španskih zaporov.