Za zakon je glasovalo 49 poslancev, dva pa sta bila proti. S tem je zakonodajalec omogočil prenos omenjene koncesije za izgradnjo petih spodnjesavskih elektrarn s sedanjega koncesionarja, to je podjetja Savske elektrarne Ljubljana, na Holding Slovenske elektrarne (HSE).
Med drugim so poslanke in poslanci nekoliko spremenili zakonsko besedilo. Tako so podprli dopolnilo Jožeta Avšiča (LDS), s katerim so natančno določili, da se koncesija za energetsko izkoriščanje Spodnje Save podeli lastniku HE Vrhovo, ki lahko koncesijo ob predhodnem soglasju koncedenta deloma ali v celoti prenese na Holding Slovenske elektrarne. V prvotni različici je bilo namreč predvideno, da lahko prenese koncesijo na "drugo osebo", parlamentarna večina pa je sledila opozorilom Avšiča, da bi to lahko pomenilo prenos na katerokoli drugo osebo, ki izpolnjuje pogoje, in da je treba sledeč osnovnemu namenu zakona zapisati, da gre za prenos na omenjeni holding. Poleg tega so poslanke in poslanci podprli amandma Dušana Vučka (LDS), ki določa, da sklene za izkoriščanje energetskega potenciala Spodnje Save koncendent pod pogoji tega zakona eno koncesijsko pogodbo za celotno verigo HE na Spodnji Savi.
Pred glasovanjem je Andrej Bajuk (NSi) napovedal, da ne more podpreti zakona. Pri tem je zlasti izpostavil dejstvo, da v DZ niso imeli možnosti vpogleda v to, če je holding, ki bo ta dela izvajal, s finančnega vidika to zmožen. Kritičen je bil tudi Tone Anderlič (LDS). Čeprav je veliko razlogov, da bi bilo treba zakonsko novelo zavrniti, je napovedal podporo zakonu, in sicer zato, da bi odpadli dvomi, da je bila ovirana možnost izgradnje verige na Spodnji Savi. Proti noveli zakona sta sicer glasovala Jožef Bernik (NSi) in Jožef Školč (LDS).