Vrhovno sodišče je zavrnilo predlog Kristijana Kamenika, ki je kot član kriminalne združbe, osumljene leta 1999 storjenih kaznivih dejanj neupravičene proizvodnje in prometa z mamili, zahteval zaradi domnevne pristranskosti izločitev predsednika senata Milka Škoberneta, predsednika okrožnega celjskega sodišča Andreja Pavline, predsednika višjega sodišča v Celju Franca Dušeja in njegovega namestnika Jožeta Požuna.. Kamenik je izločitev Škoberneta zahteval zaradi stališča v zvezi štirikratnega umora v Tekačevem leta 1997. Škobernetu je namreč očital, da je javno v enem izmed lokalnih medijev zavzel stališče do umorov v Tekačevem.
Kamenik je ta mesec zahteval tudi izločitev okrožne državne tožilke za posebne zadeve Branke Zobec Hrastar. Ta naj bi v obtožno gradivo vložila dodatne spise, potem ko se je sojenje že začelo. To je po Kamenikovem mnenju nedopustno. "Ta predlog pa so v uradu generalne državne tožilke v Ljubljani tudi zavrgli", je povedal predsednik senata Milko Škoberne.
Še vedno ni povsem jasno, ali bodo Kamenika, skupaj z njegovim bratom prvoobtoženim Konradom ter soobtoženima Sašo Fijavžem in Alojzom Založnikom sredi prihodnjega meseca izpustili iz pripora. Mnenja se namreč krešejo ob vprašanju, ali je bil Kamenik v času, ko se je začel postopek zaradi neupravičene proizvodnje in prometa z mamili, v priporu ali v zaporu. Njegova zagovornica Marjetica Nosan je prepričana, da bi morali njenega klienta 16. junija ali nekaj dni kasneje izpustiti. Škoberne pa opozarja, da je bil Kamenik ob vročitvi obtožnice za omenjeno kaznivo dejanje v zaporu, kar pomeni, da bi bil lahko izpuščen šele čez šest ali sedem mesecev.
Kristijanova sestra Klavdija Fideršek, ki je prav tako med soobtoženimi, se od pričetka sodnega postopka zagovarja s prostosti.