S 15. novembrom se začenja zimska sezona, ko morajo biti vsa vozila opremljena z zimsko opremo. Torej, do 15. marca morajo imeti zaradi spremenjenih pogojev na cestah vozila zimske pnevmatike oziroma poletne pnevmatike s snežnimi verigami. Sneg lahko v nižinah zapade že v četrtek zvečer, ko se bo meja sneženja spustila pod 1000 metrov nadmorske višine.
Policisti bodo preverjali pripravljenost voznikov na snežne razmere, obenem pa opozarjajo, da je treba novim razmeram prilagoditi tudi vožnjo. Možje v modrem bodo ugotavljali, ali imajo predpisano zimsko opremo, in pisali kazni vsem, ki se na zimo kljub zakonsko določenemu roku niso pripravili. Kazen za voznike brez zimske opreme je 125,19 evra, tisti, ki bodo zaradi neustrezne opreme na cesti povzročili zastoje, pa bodo morali odšteti 417 evrov.
Na sneg naj bi bile pripravljene tudi cestne službe. ''V letošnji zimski sezoni je za izvajanje zimske službe na skoraj 6.000 kilometrov glavnih, regionalnih in nekaterih hitrih cestah, ki so v pristojnosti Direkcije za ceste, predvidenih 396 snežnih plugov,'' so sporočili. Trenutno imajo na razpolago 33.500 ton soli, od tega sta dve tretjini že pri izvajalcih zimskega vzdrževanja, v pripravi pa je tudi razpis za dobavo še približno 41.000 ton posipnih materialov. Poleg tega je na voljo tudi 510.000 litrov magnezijevega klorida za mokro soljenje. ''Pesek za posipanje se uporablja le v redkih primerih, zato izvajalci za dobavo skrbijo sami,'' so pojasnili.
KOMENTARJI (89)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.