
Hartmanova žena Martina novinarjem še naprej ne daje izjav, njegov odvetnik Aleksander Čeferin nič ne ve o kakšnih Hartmanovih dogovarjanjih s sodiščem glede znižanja zaporne kazni oziroma nadaljnjih procesov. Prav tako ničesar ne ve predsednica kranjskega okrožnega sodišča Terezija Zorko, ki pa ne zanika, da jih je po njegovem pobegu večkrat klicala oseba, ki se je predstavljala z njegovim imenom.
Kmalu ponovno snidenje na sodišču

Veliko pozornosti je lani junija vzbudilo Hartmanovo domnevno pisanje odvetniku Čeferinu. V pismu naj bi napovedal vrnitev, med drugim pod pogojem, da se ustavi postopek zaradi pranja denarja zoper njegova starša. Ali je res avtor pisma, je vprašanje, ki ga bo lahko Čeferin postavil Hartmanu med jutrišnjim obiskom v zaporu, prvim po aretaciji. Sicer pa si s Hartmanom na Vrhovnem sodišču prizadevata za razveljavitev 14-letne zaporne kazni.
Na kranjskem sodišču pa bodo Hartmana še videli zaradi dveh procesov, med drugim zaradi očitanega prevoza 200 kg heroina iz Bolgarije v Slovenijo.
Hartmana povezujejo tudi s pranjem denarja. Gre za okoli 4 milijone tolarjev, obtožnico pa mu bodo vročili v kratkem.
Le kje se je skrival Hartman?

Ob Hartmanovi vrnitvi oziroma aretaciji so se v javnosti pojavile tudi govorice, da naj bi se zadnji dve leti skrival na območju nekdanje Jugoslavije. Govorice smo preverili na Interpolu, kjer pa so nam zatrdili, da o tem ne vedo nič.
V dveh letih so na Interpolu preverjali več namigov o tem, kje naj bi bil Hartman, vendar brez uspeha.
"Eden od razlogov je, da se lahko v tujini predstavlja pod lažnim imenom," je za 24 ur povedal vodja slovenske podružnice Interpola Boris Rehar . Drug razlog je lahko ta, da včasih nekatere države nimajo interesa nekoga izročiti. "Oseba ima lahko veliko denarja, da je za njih zanimiva, ko ga nima več, pa ga odslovijo," je dejal Rehar.
Zanimivo pa je, da naši najbolj znani ubežniki pridejo domov kar sami. Andrej Hartman, Gaber Guna, prav tako član gorenjske heroinske naveze, Vukašin Jovović ali Marko Šubic. Za vsemi je bila razpisana mednarodna tiralica, a so pot domov našli brez Interpola.
Tudi Sadar je pobegnil iz hišnega pripora

"Verjetno imajo nek določen interes, da se vrnejo v Slovenijo, ali pa so tla za njih v neki državi postala prevroča za njih," komentira Rehar. Andrej Hartman tako ni več najbolj znani slovenski ubežnik. Vodilni mesti najbolj iskanih Slovencev sta tako prevzela Davorin Sadar, lastnik razvpitega Dadasa, in Marija Kamenik, mati Kristjana Kamenika, obtoženega štirikratnega umora v Tekačavem. Tudi Sadar je, tako kot Hartman, pobegnil iz hišnega pripora. Kje v tujini zapravlja milijone, tako še vedno ostaja skrivnost.
"Govoric je bilo več, o Južni Ameriki in podobno, bilo je več indicev, od katerih pa se niti eden ni potrdil," je povedal Rihar. Z mednarodnimi tiralicami sicer trenutno iščejo nekaj čez 60 oseb, osumljenih kaznivih dejanj na območju Slovenije, slaba polovica jih je Slovencev.