Dr. Romana Jordan, članica SDS in nekdanja evropska poslanka te stranke, ocenjuje, da se je do zdaj pokazalo, da sta želja po vladanju in strah pred ponovnimi volitvami dovolj velika, da so se stranke dogovorile in podpisale nek dokument, ki je "seveda prvi korak, ki pa ni najtežji" .
Luka Lisjak Gabrijelčič, zgodovinar in publicist ugotavlja, da Šarcu ustreza to, "da ima na eni strani silo, ki ki jo lahko prikaže ali pa jo namesto njega medij ali javno mnenje ali pa se sama s svojimi napakami prikaže kot skrajna levica, na drugi strani pa opozicijo, ki jo lahko prikaže kot skrajno desnico, in se tako sam profilira kot tisti človek, ki je zmeren". Ocena ministrske ekipe, pravi Lisjak Gabrijelčič, "ne more biti pretirano pozitivna".
Dr. Tadej Troha s Filozofskega inštituta ZRC SAZU pravi, da dejstvo, da je Šarcu uspelo sestaviti vlado, ni presenečenje, prav tako pa ne dejstvo, da je v vlado s svoje strani potegnil tudi ljudi, "za katere mi prej še slišali nismo; to je pač njegov koncept". Potencialno, meni Troha, je to lahko dobro.
Janja Božič Marolt, strokovnjakinja za merjenje javnega mnenja (Mediana) med drugim opaža razliko med premiersko držo nekdanjega predsednika vlade Mira Cerarja in sedanjega mandatarja Šarca. Cerar je na začetku nastopil bolj pohlevno, minimalistično, ocenjuje Maroltova.
KOMENTARJI (395)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.