
Ob tej priložnosti je slovaški veleposlanik Roman Paldan ministrici za gospodarstvo Tei Petrin predal pismo namestnika predsednika slovaške vlade, ministra za gospodarstvo ter ministra za upravo in privatizacijo državne lastnine Roberta Nemcsicsa in poročilo o izvajanju sporazuma CEFTA v letu 2002. Petrin pa mu je izročila plan aktivnosti pogodbenic sporazuma v letu 2003. Simbolične predaje predsedovanja so se udeležili tudi vsi veleposlaniki držav CEFTA v Ljubljani.
Slovenija je predsedovanje v okviru sporazuma CEFTA prevzela drugič. Prvič je bila predsedujoča leta 1997, ko je bilo v sporazumu pet pogodbenic - Češka, Madžarska, Poljska, Slovaška (od leta 1993) in Slovenija (od leta 1996). Leta 1997 je k sporazumu CEFTA pristopila Romunija, leta 1999 Bolgarija, s 1. marcem 2003 pa bo osma pogodbenica postala Hrvaška. Zdaj torej CEFTA povezuje države, ki skupaj predstavljajo trg z več kot sto milijoni prebivalcev.
"Ne glede na to, da bo pet držav sporazuma CEFTA - Češka, Madžarska, Poljska, Slovaška in Slovenija - aprila podpisalo pogodbo o pristopu k EU, bo Slovenija naredila vse, da bo Cefta tudi v letu 2003 delovala nemoteno, enako uspešno in enako kakovostno kot v preteklih desetih letih," je ob prevzemu predsedovanja povedala Petrinova.