Slovenijo zastopata direktor uprave kriminalistične policije Dušan Mohorko in vodja sektorja za mednarodno policijsko sodelovanje Boris Rehar, ki je tudi vodja slovenskega Interpola. To izraža zaupanje drugih držav v Slovenijo, saj volilni komite nadzoruje vsa glasovanja in ukrepa v primeru nesporazumov oziroma drugih nesoglasij.
Uvodni govor generalnega sekretarja Interpola Ronalda Nobla je bil sicer namenjen predvsem ukrepanju Interpola v boju zoper mednarodni terorizem, saj po njegovih besedah napad na ameriški WTC ni bil le napad na ZDA, temveč na temeljne vrednote vsega sveta. Tako so na dnevni red vključili tudi boj proti terorizmu, ki je prišel v ospredje vsebinskega dela skupščine. Med drugim so udeleženci predlagali sprejetje osnutka resolucije o terorističnem napadu, ki ga bodo predstavniki držav udeleženk predvidoma sprejeli še na tej skupščini.
Na konferenci so v Interpol ponovno sprejeli Jugoslavijo, ki je bila izključena leta 1993. Generalna skupščina je spremenila tudi določbe o financiranju Interpola in v zvezi s tem sprejela dve resoluciji. Končno besedilo resolucij pomeni ugodnejše razmerje za Slovenijo, saj je bilo vodilo za spremembe v tem, da bi večje in bogatejše države v proračun prispevale več.
Kot pomembno pa člani slovenske delegacije izpostavljajo še to, da so že prvi dan zasedanja obravnavali in sprejeli resolucijo o standardih za boj proti korupciji v policijskih vrstah, ki so jih znotraj Interpola oblikovali kar enajst let.