Slovenci namreč v resničnem življenju nimamo velike moči odločanja in smo večinoma pasivni proti drugim. Imamo vse drugo kot zgolj moč, pomembnost in spoštovanje s strani ostalih. Zato je toliko bolj nenavadno dejstvo, da obstaja okolje, kjer je temu ravno nasprotno in kjer Slovenija s svojo dominantnostjo ne zgolj vzdržuje svojo močno pozo, temveč tudi kroji zadeve kot velesila v okoliških državah. Tako smo recimo prisotni v Italiji, kjer izkoriščamo tamkajšnje naravne surovine. Imeli smo tudi konflikte s preostalimi okoliškimi državami, najbolj omembe vredna je Hrvaška, ki je v želji po prodoru v Srednjo Evropi zahtevala prehod skozi slovensko ozemlje, slednjo smo tudi zavrnili. Sledila je invazija, ki nam je za kratek čas vzela suverenost, nakar smo prek uporniških bitk tudi dobili nazaj tisto tako željeno svobodo. Hrvaška seveda ni ostala nekaznovana. Po začetnem porazu naših sil je prišlo še slajše maščevanje. Hrvati namreč niso smatrani kot željeni pri okoliških balkanskih sosedah. Srbija, Madžarska in Slovenija, vse tri države, ki so mejile na hrvaške regije, so jo s skupnimi močmi napadle in Hrvaška je za dobršen mesec ostala v celoti okupirana. Bolečina in obup sta bila v veliki meri prisotni, ampak tokrat ne pri nas, ampak pri naši južni sosedi.
Pridruži se tukaj!
Diplomacija ohranja Slovenijo močno
Svet je pogosto prepreden s številnimi vojnami, v katerih Slovenija načeloma kot relativno diplomatsko nastrojena država ne sodeluje pogosto. V igri smo smatrani kot srednjeevropska Švica. Relativno majhni, vendar gospodarsko samozadostni brez potrebe po odvisnosti od ostalih. Pogosto izražamo lastna mnenja ter se tudi prek diplomatskih člankov zoperstavimo imperialističnim težnjam naših sosed. V tem primeru so prek Atlantika nedavno prišle ZDA z željo, da krojijo zadeve v Evropi. Slovenija za zdaj še ni v konfliktu z imperialisti z zahoda, vendar so težnje po ameriški dominanci na našem kontinentu več kot prisotne. Evropske države so se temu že v osnovi uprle, obenem pa naj bi Slovenija kot dokaj pomembna nacija igrala pomembno vlogo pri izgonu Američanov iz naše severne sosede Avstrije. V eRepubliku so ozemlja, ki se ločijo na regije. Država lahko v neposredni osvoji regijo, za popolno zavzetje kakšne izmed držav pa se rabi kar nekaj časa – in predvsem vnaprej zasnovan vojaški načrt.
V igri lahko postaneš, kar želiš
Postani novinar, vojaški strateg, politik, gospodarstvenik ali kroji lastno legendo na bojiščih širom virtualnega sveta. Vse je odvisno od tebe. Postani to, kar ti tvoje srce poželi. Naj te Slovenci povzdigujejo v nebesa prav zaradi tvojih dejanj, ki jih še boš izvedel na bojišču. Naj ti bodo pisani hvalospevi.
Slovenian Division
Sicer ima Slovenija številne vojaške enote, od katerih velja najbolj izpostaviti Slovenian Division, ki je najmočnejša slovenska vojaška enota in hkrati, po številu dnevno zadene škode, ena najvplivnejših v e-svetu.
Novinarstvo
Če je v resničnem svetu pogosto omejeno izražanje, v tej igri temu ni tako. Vsak, ki si zaželi, lahko piše svoje članke, svoje mnenje o tem, kaj se dogaja, naj si bodo to vojaške analize, kritike trenutne vlade, kritike zavezništva, v katerem se trenutno nahaja tvoja država. Da, v eRepubliku so prisotna zavezništva, podoben princip kot zahodni in vzhodni blok, le večja raznovrstnost je prisotna. In življenjska doba zavezništev se ne šteje v desetletjih, ampak letih, če ne celo mesecih. Zapomnite si, eRepublik funkcionira po principih resničnega življenja, ljudje širom sveta igrajo to igro. Pričakujte tisto, kar ustvarite.
Slovenija vas pričakuje! Tokrat gre zares!
Pridruži se nam zdaj. Klikni tukaj!